
Pokud si chcete i něco našetřit, doporučuji k pojistce i spoření.
Pokud si chcete i něco našetřit, doporučuji k pojistce i spoření.
Zkuste životní pojištění se spořením.
Nejvýhodnější je mít s tím i spoření.
Nejvýhodnější je určitě to se spořením, mohu jej doporučit.
Podle mě výhodné je. Pokud se dožijete určitého věku, zaplatí Vám předem stanovenou částku.
Ano, životní pojištění je důležité, ale je dobré mít jen základní pojištění a mít ještě jiné spořící a investiční aktivity.
Toť složitá otázka, tady záleží na Vašich požadavcích a preferencích. Ale zkusím Vám poradit. Máte několik druhů životního pojištění. Např. kapitálové, rizikové a investiční. Každé se určitým způsobem liší, proto aby nabídlo vyšší rozmanitost a uspokojilo tak více lidí. Každé pojištění má své plusy i mínusy
Kapitálové životní pojištění - To je tkzv. pojištění "na smrt". To znamená, že když se dožijete konce pojistky, tak dostanete garantovanou částku i výnos ze spoření. Toto spoření se hodí hlavně lidem co chtějí zaopatřit svou rodinu a zároveň něco málo naspořit do důchodu. Výhody jsou např. možný příspěvek zaměstnavatele, sleva za roční platby, garantovaný zisk a daňové ulevy.
Nevýhodou je, že pokud smlouvu předčasně ukončíte ztratíte část peněz, výnos se musí danit a část vaší naspořené částky jde na riziko.
Rizikové pojištění - Tam si nespoříte vůbec nic, v podstatě platíte jen za krytí rizika a při přerušení pojistky nic nedostanete. Jaké jsou tedy vlastně výhody? Například takové, že pokud splácíte vysoký úvěr a zemřete, tak úvěr začne automaticky splácet pojišťovna a nezatížíte tak tím své pozůstalé, navíc je to ze všech tří nejlevnější varianta. Nevýhodou je, že nic nespoříte, jak jsem již psal. Vyplatí se tedy uzavírat hlavně lidem, který mají určitý závazek a nejsou si jisti s jeho splacením.
Investiční životní pojištění
Platíte hlavně za krytí rizika, zbytek peněz pojišťovna investuje dle vašeho přání.
Je dobré hlavně pro lidi, kteří chtějí zajistit rodinu a zároveň jim nevadí méně jistý zisk.
Výhody a nevýhody: Šance na vyšší zisk/možnost prodělku, daňové úlevy/výnos se musí zdanit. Platí to samé co u ostatních, po trvání pojistky jsou peníze nedostupné a navíc platíte poplatky pojišťovně a podílovým fondům.
Takže to jsou tři základní typy životního pojištění, je na Vás čemu dáváte přednost a co je ve vaší situaci nejoptimálnější řešení.
Záleží, co je výhodné pro vás.
Ano, určitě záleží především na tom, co chcete a z toho se dá až odvodit, co je pro Vás výhodné.
Souhlasím se Santoro. Záleží, co je výhodné pro vás. Dva lidé se nedomluví na tom, co je pro oba výhodné, protože mají jiné podmínky k životu, jiné požadavky atd.
Ani jedno spoření nemůže být nikdy pro všechny nejvýhodnější a tak to platí u všeho. Kdyby to tak totiž bylo, všechny ostatní spořitelny by se rovnou mohly zavřít. Navíc každému vyhovuje něco jiného a podle toho se pak musí dívat na podmínky dané spořitelny.
"Nejvýhodnější" - to je velmi zavádějící pojem. Vždy záleží na tom, na co a na kolik se chcete přesně pojistit. A pak také na tom, jak moc pojišťovna je ochotna plnit v případě pojistné události. Takže na to nelze jednoduše odpovědět.
Další inspirace zde: http://www.finance.cz/pojisteni/osoby/zivotni-pojisteni/jak-vybrat/
Musíte si důkladně promyslet, jaké výhody jsou pro Vás rozhodující a na základě toho si vybrat pojištění.
Já se inspiroval tady:
http://finance.idnes.cz/jake-zivotni-pojisteni-vybrat-de9-/zivotni-pojisteni.aspx?c=A090516_152523_viteze_sev
Jaké je nejvyhodnější životní pojištění? Podle čeho si je vybíráte? Dá se na něm ušetřit a přitom mít kvalitní pojistku?