Odborná poradna > Hypotéky > Jak získat 100% hypotéky?

Jak získat 100% hypotéky?

 1. Avatar
  roman.vl (0 příspěvků) Pondělí 16.04.2018 13:30:59

  Známí staví dům za 5 mil. Získali hypotéku v plné výši, tzn. 100% nemovitosti! Jak je to možné? Jde to získat i v našem případě?

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Martin Gajda (69 příspěvků) Neděle 06.05.2018 23:26:35

  Ano, jde to několika způsoby. Ten nejjednodušší spočívá v tom, že si v rámci rodiny najdete někoho, kdo Vám dá možnost zastavit svoji nemovitost. Pak jsou dvě možnosti: Buď má dostatečně vysokou odhadní hodnotu. Pak stačí jen zástava touto nemovitostí. Ušetříte poplatky za odhad a zástavy dvou nemovitostí...Nebo dostatečnou hodnotu nemá, ale v součtu ta Vaše s tou druhou "dozástavou" už stačí.
  Ten druhý způsob je výrazně komplikovanější a je závislý na rodinné situaci = počtu osob a vztahů v rodině. Není vždy řešitelný, ale za pokus a konzultaci stojí...

 2. Avatar
  Marie mariesmidova1 (1 příspěvek) Úterý 17.04.2018 14:40:19

  Asi by bylo dobré zeptat se v první řadě známých. Určitě neměli klasickou 100% hypotéku, tu už dnes opravdu nedostanete. Ale mohli mít kombinaci hypotéky a stavebního spoření či předhypotečního úvěru. Kombinací více úvěrů můžete získat celou potřebnou částku, ale u každé části máte bohužel jiný úrok. Navíc banky se proti tomuto chtějí v budoucnu ohradit. Popřípadě měli tzv. Totální hypotéku - zajistíte si hypotéku a čerpat můžete například až za rok. Máte zajištěnou hypotéku za dnešních lepších podmínek, nemusíte mít ani vybranou nemovitost a máte čas na to si nemovitost vybrat viz hypotecnikalkulacka.cz/totalni-hypoteka Pokud to Vaši známí stihli, mohli mít ještě zamluvenou 100% hypotéku a čerpali až později.

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.