
Nemusíte nic, musíte jen umřít a to platí i o pojištění úvěru.
Nemusíte nic, musíte jen umřít a to platí i o pojištění úvěru.
Tak tohle je na vás. Nikdo vás nemůže do ničeho nutit.
Nutné to rozhodně není, u některých úvěrů je to automatické, takže musíte pak písemně požádat o jeho zrušení.
Pokud máte vyšší úvěr, je pojištění lepší.
Může to být výhodné, ale doporučuji si dobře prostudovat v jakých případech dojde k plnění pojistné události, jelikož můžete taky hezky naletět.
Ne, ale doporučuji to.
Záleží jak ke kterému, někdy je to zbytečné a platíte jen poplatek navíc.
Pokud to není v podmínkách smlouvy, nemusíte, ale u vyšších částech, popřípadě u lidí s nižšími příjmy se to doporučuje.
Doporučuji pojištění proti neschopnosti splácet. Dá se vyřídit přímo v bance, ale doporučuji jej jen v případě, že si půjčujete větší částku.
Není to povinné, ovšem je to lepší. Pojistku si můžete zřídit buď přímo v bance, od které si půjčujete, nebo v pojišťovně.
Pojistit se můžete buď v pojišťovně, nebo přímo v bance, ale nutné to není.
Je na vás, jestli se pojistíte. Mělo by to jít zařídit přímo v bance nebo v pojišťovně.
Nutné to není, ale je to lepší - hlavně u vyšších částek.
Nikdo vás nemůže nutit k tomu, aby jste si zřídila pojištění. Ovšem pokud si půjčujete vyšší částku je to jistě lepší.
K pojištění Vás nikdo nutit v tomto případě nemůže, každopádně to ale doporučuji.
Není to povinné, ale je to jistá jistina.
Samozřejmě to nutné není. Ale musím jej doporučit, protože nikdy nevíte, co se stane a pak se Vám pojištění bude hodit.
Pojištění úvěru si zřizovat nemusíte. Je to na vašem rozhodnutí. Pokud si berete větší úvěr nebo hypotéku, je to rozhodně výhodnější. Také bych to doporučit, pokud budete splácet v dlouhodobém časovém horizontu.
Záleží na částce, jakou dlužíte a také na době, po kterou budete splácet. Čím delší období, tím vyšší riziko, tím lepší je pojištění si zařídit. To samé platí o vašem věku a zdravotním stavu, čím horší zdravotní stav, čím vyšší věk, tím je výhodnější si pojištění zřídit. U některých typů úvěrů je pojištění vyžadováno přímo od banky.
Pojištění si zřídit nemusíte, ovšem je to určitě mnohem lepší, obzvlášť u vyšších částek. U těch nižších je to podle mě trochu zbytečné.
Není to nutné, ale v případě vyšších částek bych do toho šla.
Záleží jak vnímáte riziko.
Nutné to určitě není, ale pokud chcete větší půjčku, raději bych si pojištění zřídila.
Myslím, že to není vždy nutné, ale mnohé banky to požadují. Alespoň na nějaké minimum.
Pokud sjednáváte půjčku menšího charakteru, pak to nutné není. Pokud větší, pak to obvykle banky vyžadují.
Nutné to není. U malých půjček i zbytečné.
Pokud si berete jen krátkodobý úvěr, tak to není třeba, pokud se jedná o dlouhodobý, tak tu záleží na podmínkách banky a taky na vašem vlastním uvážení, pokud si myslíte, že je zvýšená pravděpodobnost, že nastane nějaká neočekává situace, která bude mít negativní dopad na vaši platební morálku, tak byste si jej asi měli zřídit. Zkuse zvážit všechna pro a proti.
Záleží jak velkou půjčku a kolik peněz si beru a taky od koho. Určitě se pojištění ale vyplatí u dost velké částky a na delší dobu splácení...
Pojištění úvěrů slouží k pokrytí finanční neschopnosti. Podle mě je nutné sjednat si pojištění úvěru v případě, že jste jediná výdělečně činná osoba v domácnosti a v případě, že je u vás zvýšené nebezpečí dlouhodobé nemoci. Dále také záleží na jak dlouhou dobu máte sjednaný úvěr.
Není to nutné, záleží na Vás.Pokud si půjčujete zanedbatelnou částku, od 10 - 50 tisíc. tak je to docela zbytečné. Od sto tisíc a výš už bych se pojistil. Dále také záleží od jaké banky si půjčujete, těch faktorů je celé řada.
Většinou nemusíte, avšak doporučuji to, budete se pak cítit jistěji.
Nutné to obvykle není, ale u vyšší částky to doporučuji. A i banky někdy vyžadují u vyšších částek zajištění, životní pojištění apod.
Také bych u vyšších částek byla opatrná a pojištění si raději sjednala. Banka, ať je jakkoli prověřená, může kdykoli náhle zkrachovat.
U vyšších částek bych pojištění doporučila. Nikdy nevíte, co se může stát a pak by z toho mohly být nepříjemnosti v podobě dluhů.
To záleží na typu úvěru - pokud je to rychlý úvěr přes internet, tak tam to většinou nutné není. Každopádně je dobré mít u větších částech zařízeno rizikové nebo úrazové pojištění - tím se pokryje případná neschopnost klienta splácet v případě nějaké nehody. Hlavně u rodin, kdy je například úvěr napsán na jednoho člena domácnosti - nejčastěji otce - je dobré mít tohle pojištění. Kdyby se stalo neštěstí, mohla by rodina upadnout do dluhů, ze kterých by se jí hodně špatně dostávalo.
Musím mít k úvěru zřízené nějaké pojištění? Pokud ano, tak jaké? Kde si ho vyřídím?