Pořídili jste si starší byt a plánujete jeho rekonstrukci nebo přestavbu, než se do něj přestěhujete? Pokud se bude jednat o rozsáhlejší stavební úpravy, doporučujeme svěřit návrh i realizaci této rekonstrukce odborníkovi, tj. zkušenému projektantovi a bytovému architektovi.

Pomůže s řešením rekonstrukce

Tento odborník vám pomůže vymyslet funkční řešení tak, aby rekonstrukce splňovala všechny požadované normy a vyhlášky, poradí vám použití vhodných materiálů pro přestavbu. Dále vyřeší opravy nebo výměnu elektrického vedení, vody, kanalizace, topení, pomůže i s dispozicí bytu, a to vše tak, aby nebyla narušena statika.

Obstará všechna potřebná povolení, týkající se úprav bytu

Projektant také bude vědět podle rozsahu potřebných úprav, zda je potřeba rekonstrukci pouze oznámit, nebo je nutno požádat stavební úřad o vydání stavebního povolení. Projedná za vás i další povolení s dotčenými úřady, jako např. oblast týkající se hygieny nebo životního prostředí.

Projektant pomůže s rekonstrukcíVytvoří projekt s detailním položkovým rozpočtem

Zkušený projektant dopředu odhalí nutné práce díky podrobnému projektu a následnému položkovému rozpočtu stavby a vymyslí nejlepší možné řešení, takže během rekonstrukce potom nedochází k navýšení ceny. Projektant má dostatek času a zkušeností na vypracování promyšleného projektu, aby se vytvořil optimální projekt úprav, které budou vyhovovat celé vaší rodině, a nové bydlení bude dokonale přizpůsobeno potřebám všech obyvatel vaší domácnosti.

Je možné využít i akce na projekt zdarma.

Vybíráte si z několika projektů vytvořených podle vašich požadavků

Projektant řeší tyto problémy dnes a denně a ví, co je nejideálnějším řešením pro konkrétní rekonstrukci bytu díky tomu, že má praxi a vytvoří několik návrhů na přestavbu nebo rekonstrukci bytu. Z těchto projektových dokumentací si můžete vybrat podle svých představ a potřeb rodiny. Zkušený projektant s vámi jednotlivé návrhy projde a poradí, případně do nich zahrne vaše připomínky. Často se stává, že vás může překvapit i zcela novým odlišným řešením rekonstrukce, které by vás možná ani nenapadlo.

 

Doporučí osvědčené výrobce a řemeslníky

Poptá se u několika osvědčených výrobců a vybere takového, se kterým má dobré zkušenosti, co se týká jak kvality zboží, tak i jeho ceny. Nenechá se tak ovlivnit reklamou nebo návrhy firem, které nabízejí takové zboží, které potřebují prodat.

Sladí interiér do detailů

Bytový architekt řeší vnitřní vybavení od podlah, dveří, kuchyně, koupelny, nábytku, včetně osvětlení tak, aby měl celý byt jeden styl, dolaďuje do detailů celé jeho nové zařízení. Návrhy interiéru vám dodá v několika barevných variantách.

Navrhne funkční řešení pro lidi s pohybovým omezením

Je schopný navrhnout i bezbariérové bydlení pro osoby s omezenou schopností pohybu, jako jsou třeba invalidé nebo starší lidé, kde je vhodné navrhnout např. zvýšené postele pro lepší vstávání, sprchu místo vany, madlo u WC. U invalidů jsou větší nároky na prostor třeba v koupelně a v kuchyni, aby si s vozíčkem mohli zajet pod linku a něco třeba nakrájet a přichystat si jídlo.

Úpravy bytu pro lidi s pohybovým omezením

Doporučí podlahy tlumící zvuk i s ohledem na alergiky

Hlavně v bytech je třeba dbát na zvukovou neprůzvučnost. Proto je potřeba v rámci rekonstrukce navrhnout takovou podlahu, která bude minimálně přenášet zvuk, tzv. kročejová neprůzvučnost. Bytový architekt dokáže navrhnout vhodné použití podlahové krytiny a doporučí i druhy materiálů s ohledem na alergiky, kdy koberec není vhodný.

Pomůže vám vybrat a doporučí z velké nabídky podlahových krytin, jako je např. keramická dlažba, vinyl – PVC, marmoleum, podlahová textilie – koberec, laminátová podlaha, dřevěná masivní podlaha, dřevěné dvou a třívrstvé podlahy, korek, pohledový beton, a to podle místa určení, kde bude krytina umístěna.

Navrhne vhodné zastínění oken

Bytový architekt vám může navrhnout i vhodné zastínění oken. V současné době existuje široká škála nabídek, jako jsou klasické žaluzie, vertikální žaluzie, venkovní rolety, venkovní žaluzie, markýzy, slunolamy, vnitřní rolety, římské rolety, posuvné japonské rolety, závěsy. Mohou se na okno nalepit i reflexní folie, které odráží sluneční záření a interiér se tak nepřehřívá. Pro léto je nejvhodnější zastínění z venkovní strany, aby se paprsek nedostal do interiéru a zbytečně jej neohřál.

 

 

Zajímavé řešení interiérových i vchodových dveří

Vnitřní dveře se dají pořídit z různých druhů materiálů, jako je např. masivní dřevo, laminát, dýha, folie. Podle místa určení potom bytový architekt doporučí i různé druhy speciálních dveří – protipožární, kouřotěsné, zvukotěsné.

Skvělé nápady od vybavení pokojů, kuchyně i koupelny až po osvětlení

Do koupelny a na WC vám bytový architekt navrhne a doporučí kromě klasického potřebného vybavení i vhodný keramický obklad nebo omyvatelný nátěr v několika barevných variantách a kombinacích.

Služby bytového architekta

Navrhne vám i kuchyňskou linku z různých vhodných materiálů a v několika barevných kombinacích, vhodnou pro konkrétní podmínky v rekonstruovaném bytě, včetně vhodného obkladu. Za kuchyňskou linkou se dává klasický keramický obklad, novinkou je kalené barevné sklo.

Stejně jako kuchyňskou linku vám bytový architekt může navrhnout i vhodný nábytek do celého interiéru bytu a doporučí díky svým zkušenostem i kvalitního a osvědčeného výrobce či prodejce, který má adekvátní ceny kvalitního nábytku.

Samozřejmostí je i návrh vhodného osvětlení a svítidel, která dokážou zútulnit celou domácnost.

Za pomoci zkušeného projektanta a bytového architekta tak můžete mít kvalitně a komfortně zrekonstruovaný i starší byt, který bude uzpůsoben potřebám všech jeho obyvatelů.
 

Tento článek sponzoruje: Stavebniny Hakor