Odborná poradna > Hypotéky > potvrzení o zaplacených úrocích

potvrzení o zaplacených úrocích

 1. Avatar
  libor_t (0 příspěvků) Čtvrtek 06.02.2020 09:39:24

  Mám všeobecný dotaz ohledně hypotéky a tzv. potvrzení o zaplacených úrocích. Nikdy jsem doteď částku na potvrzení neporovnával se skutečnou výši zaplacených úroků za 12. měsíců. Teď když si vyhotovuji DP FO, sám zjišťuji, že banka přiznává částku úroků nižší, než byla ve skutečnosti zaplacena.
  Jako zdůvodnění uvádí jakýsi nesmysl „Výše zaplacených úroků je snížena o zaplacené pojištění schopnost splácet úvěr a to z důvodu, že daňový předpis nezahrnuje jako daňově účinné úroky z pojištění, a proto je výše úroků snížena o daný rozdíl.“ Pokud kontroluji smlouvu o hypo úvěru zmínka o něčem takovém tam není, splátka je stanovena jako jistina + úrok a dost. Splátkový kalendář k hypotéce poskytovaný bankou také jiný údaj než jistinu a úrok nezahrnuje. Dotaz může banka snižovat potvrzení o zaplacených úrocích o částku nějakého pojistného, pokud ani není známo, jakou výši se toto pojistné promítá do měsíční splátky?
  Měl jsem za to, co není dáno předem a písemně si banka nemůže uplatňovat, ale asi jsem se mýlil, ČR pořád překvapuje, jak to vlastně je.

  Děkuji a komentáře.

Řadit podle:
 

zatím zde nejsou žádné příspěvky

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.