
Spořící účty vám obvykle pokryjí inflaci.
Spořící účty vám obvykle pokryjí inflaci.
Záleží u jaké banky, na více než na 3% se ale určitě nedostanete.
Úroky na spořících účtech jsou bohužel velmi nízké.
Úroky nejsou moc vysoké, dá se získat i zhodnocení. Průměr se dá těžko určit.
Ne, tyto úroky nejsou tak vysoké, aby se to opravdu vyplatilo.
Úroky na spořícím účtu nejsou nijak vysoké.
Určitě je dobré mít nějaké peníze uspořené, ale jako investice se to nevyplatí.
Jako investice se Vám to rozhodně nevyplatí, úroky jsou minimální.
Je fajn používat spořící účtu na držení rezerv, ale nevyplatí se to k investicím, tenhle styl vás jistě na důchod nezabezpečí, to je matematická jistota.
Z hlediska zhodnocení peněz se to rozhodně moc nevyplatí.
Úroky jsou velmi nízké, proto si myslím, že se to nevyplatí.
Úroky se samozřejmě liší podle bank. Rozhodně ale nečekejte velké zhodnoceni.
V průměru je to hodnota někde mezi nulou a jedničkou, která je spíše blíže k nule. Spořící účty můžete využívat ke spoření, jehož cílem je zabezpečit vás proti nějakým nenadálým událostem. Například když se vám rozbije telefon, tak abyste si nemuseli brát úvěr, tak ho můžete zaplatit právě z těchto peněz. Pokud chcete efektivněji zhodnotit peníze, zkuste se více zajímat o podílové fondy.
Na naspoření částky jsou spořící účty dobré, ale pokud chcete investovat, tak si opravdu vyberte něco jiného. Úroky jsou velmi nízké.
Na účtech bez státní podpory je to technická nula.
Pokud chcete do něčeho investovat, tak rozhodně ne do spořících účtů. Opravdu se tím nedá vydělat.
Asi bych to považovala spíše jako doplněk. Když už mi mají volné prostředky někde ležet, tak raději na spořícím než na běžném účtu. Ale vydělat se na tom nedá.
U každé banky je to jiné, nicméně zpravidla bývají velice nízké a vydělat se na tom moc nedá.
Jak jsem psala i v jiných příspěvcích, tak i zde potvrzuji, že tyto úroky jsou na velmi nízké úrovni ve srovnání s historickými úrokovými sazbami.
Všechny banky mají podobné úrokové sazby, které jsou na velmi nízké úrovni. Když budete po dobu jednoho roku vkládat 500 Kč například do ING Bank, kde by byla úroková sazba 1%, pak byste bez úroku měl 6000 Kč a s úrokem 6060 Kč, takže byste za rok získal 60 Kč.
To je ale snad za měsíc a ne za rok. Česká spořitelna nabízí 0,4% za měsíc byl by tedy nesmysl, aby její konkurent nabízel jen 1% za rok. To jste si musela špatně přečíst.
Průměrně se pohybuje sazba okolo 0,7%. Nejlíp na tom je Raiffeisenbank a ING Bank, kde je úroková sazba nad 1%. Na druhou stranu, nejmenší úrok nabízí Komerční banka se sazbou 0,02%.
Úrokové sazby se u jednotlivých bank velice liší, v poslední době ale banky úroky dost snižují.
Jaké lze očekávat úroky (zhodnocení) na spořicích účtech? Jaká je jejich standardní výše? myslím v průměru. I podle druhu spoření.