Vybíráte účetní software, ale nejste si jistí, zda bude plně vyhovovat potřebám vaší firmy? A neměli byste si raději rovnou pořídit informační systém, který zahrnuje množství dalších agend? Pokud si nevíte rady, nepropadejte panice – nejste sami. Spousta živnostníků a majitelů menších i větších firem netuší, jaké řešení zvolit. V prvé řadě byste si však měli ujasnit, co přesně a v jakém rozsahu potřebujete zpracovávat a řídit. Pak se můžete pustit do výběru vhodného programu.

Živnostníci a malé firmy

Živnostníkům a menším firmám obvykle dostačuje účetní software se základními funkcemi. Výběr účetního programu však není snadný – na trhu jich je víc než dost a hledání toho nejlepšího zabere spoustu času. Dobrou volbou je ekonomický účetní software RIS Start od české vývojářské společnosti SAUL IS. K výhodám patří intuitivní rozhraní, snadné ovládání a rychlá implementace (cca 1 – 2 dny). Základ obsahuje moduly pro účetnictví, majetek, sklady a obchod.

Středně velké firmy

Středně velká firma většinou potřebuje pokročilý podnikový informační systém na míru specifických potřeb a činností. Výhodou takového řešení je správa všech důležitých agend v jednotném rozhraní. Implementace bývá časově náročnější – proces obvykle zabere 2 – 3 měsíce.

A opět lze zmínit ekonomický podnikový systém RIS, který využívají firmy napříč rozmanitými obory – od výrobních podniků přes IT až po organizace veřejné správy. K programu lze získat jednotky až desítky licencí.

Velké společnosti

Jaký software zvolit v případě velké společnosti? Podnikový informační systém třídy ERP, jehož předností je zpracování velkého množství informací, vysoká míra zabezpečení a často i napojení na některé další interní aplikace. Dále pak větší počet uživatelů (desítky až stovky). Implementace robustního softwaru zabere několik měsíců.

A jaký produkt zvolit? Podnikový systém RIS je vhodný i pro větší podniky. V nabídce české vývojářské společnosti nechybí ani manažerská nadstavba TOP-RIS a varianta pro výrobní podniky AR-RIS. Více se dozvíte na www.saul.cz.