Pro účel finančního vyrovnání majetkových závazků lze využít úvěru, který je považován za tzv. účelový. Řeší totiž bytovou situaci nového dlužníka, neboť ten potřebuje vyplatit podíl spolumajitele nemovitosti, aby se sám stal majitelem předmětné nemovitosti. Nejtypičtějšími případy je vyrovnání se mezi rozvádějícími se manžely, nebo vyplacení sourozence na základě dědictví.

Druhy možného financování

1/ Hypotéka – úvěr, který je vždy zastaven nemovitostí

2/ Úvěr / meziúvěr ze stavebního spoření – potřeba zástavy nemovitosti závisí na výši požadovaného úvěru a volbě stavební spořitelny

3/ Spotřebitelský úvěr – poměrně drahá alternativa vhodná spíše ve výjimečných případech, nebo při specifických kombinacích

4/ Kombinace všech výše uvedených forem

Volba vhodného druhu úvěru pro majetkové vyrovnání

Vhodnost, možnost a typ úvěru by měl každý, kdo tuto situaci řeší, detailně probrat s finančním odborníkem. Jedním z mnoha kritérií je mimo jiné požadovaná výše úvěru, věk žadatele, jeho představy a samozřejmě finanční situace. Rozhodně je vždy dobré zvážit vhodnost použití Zrcadlové hypotéky, díky které může uspořit značné množství peněz a zajistit klidnější spánek po dobu splácení závazku.

Úrokové sazby

Tyto samozřejmě závisí na druhu vybraného úvěrového produktu. Jiná výše bude u hypotéky, odlišnou pak lze logicky očekávat u stavebního spoření či spotřebitelského úvěru. V neposlední řadě bude důležitá i volba financující banky. Proto by s takovým řešením měl pomoci finanční odborník.

Odlišný pohled na dobu splácení

Většina osob, kteří zvažují úvěr na splacení závazků, chce svůj závazek uhradit co nejdříve. A to tak, aby výše splátek korespondovala s jejich maximálními finančními možnostmi. I za cenu, že po dobu úvěrového závazku bude jejich domácí rozpočet napjatý. Tomu uzpůsobuje počet let do splacení.

Existuje mnohem zajímavější a klidnější cesta. Tou je volba „Zrcadlové hypotéky“.

Seznam bank poskytujících hypotéku

Finančních ústavů nabízejících na českém trhu hypotéky, stavební spoření či spotřebitelské úvěry je dnes nepřeberné množství. Jejich nabídka ještě širší a nepřehlednější. A právě proto, nejjednodušeji výběr učiní komplexní finanční poradce.

Navíc je schopen už při první nezávazné konzultaci zjistit odlišnost klientovy situace a pružně na ni reagovat. Také připraví kombinace, které klientovi uspoří mnoho peněz a nervů. Případně jej ušetří od nepříjemných překvapení.

Příklad z praxe: Dědické vyrovnání
Klient, který již delší dobu úspěšně využívá efekt Zrcadlové hypotéky doporučil svému švagrovi svého zkušeného finančního poradce. Mladému muži šlo prioritně o nalezení optimální formy profinancování částky 500 000.- Kč. Tuto sumu měl na základě rozhodnutí v rámci dědického řízení vyplatit svému bratrovi, aby se mohl stát jediným vlastníkem bytu, jež byl předmětem dědictví. I přes jeho slabší finanční možnosti zbylo 500.- Kč měsíčně do Zrcadlové hypotéky. Díky této speciální kombinaci uspořil téměř 30 000.- Kč.

Výhody setkání s komplexním odborníkem na úvěry

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • Vyřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte
  • Kalkulace více bankovních domů pro snazší orientaci bez ztráty vašeho drahocenného času
  • Výběr banky, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé banky a zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.