Cestovní pojištění lze uzavřít na jednorázovou cestu, nebo na dobu jednoho roku. Týká se cest jak pracovních, tak turistických a kryje rizika spojená se ztrátou zavazadel, způsobení škody třetím osobám, rizika úrazů i onemocnění.

K čemu je pojištění dobré

Evropský zdravotní průkaz kryje sice nároky na zdravotní péči, ale jen ve státech EU a omezeně. Často je nutná spoluúčast, kterou takové pojištění nehradí. Nehradí ani případnou repatriaci zpět do vlasti.

Náklady na léčbu bývají často velmi vysoké nejen ve státech EU. Cestovní pojištění se zaměřuje na tato rizika, ale i na rizika spojená se ztrátou či krádeží zavazadel, způsobení škody třetím osobám apod.

Pojištění léčebných výloh vás ochrání v zahraničí v případě náhlého onemocnění, úrazu nebo smrti. Pokryje náklady na ambulantní lékařské ošetření, zubní ošetření k odstranění akutní bolesti, výdaje na předepsané léky, zdravotnický materiál, lékařsky neodkladnou operaci a hospitalizaci atd. Dále pak náklady na převoz do ČR jako nemocného, nebo převoz tělesných ostatků.

Pojistit se může jednotlivec, rodina či celá skupina lidí. Pojištění lze sjednat i prostřednictvím cestovní kanceláře.

Cestovní pojištění do USA, zemí EU a třetích zemíDalší možnosti připojištění

1/ storno zájezdu
2/ úrazové pojištění
3/ pojištění cestovních zavazadel
4/ odpovědnost za škodu, a další

Výše pojistného

Výši platby za rizika ovlivňuje věk pojištěného, délka pobytu v zahraničí, charakter pobytu (pracovní, sportovní pobyt, turistika), územní platnost (Evropa, svět s USA a svět bez USA).

Fungování asistenční služby

Asistenční služby fungují 24 hodin denně v českém jazyce. Zařizují potřebnou pomoc v zemi, kde došlo k pojistné události. Kontaktní údaje obdrží klient společně s pojistnou smlouvou.

Uvedené informace se mohou měnit podle konkrétních podmínek jednotlivých pojišťoven. Proto je třeba se vždy obeznámit s podmínkami konkrétní pojistné smlouvy, pečlivě zvážit pojistnou částku i rozsah krytí, limity, podmínky zabezpečení apod. Ideální je rada od finančního odborníka.

Výhody setkání s komplexním odborníkem na pojistky

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • yřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte
  • Kalkulace více pojišťoven pro snazší orientaci bez ztráty vašeho drahocenného času
  • Výběr pojišťovny, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé ústavy, zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.