Infarkt, rakovina, cévní příhoda a další onemocnění jsou bohužel choroby, které ohrožují každého. Když vás potká závažná nemoc, často se stává, že budete muset zůstat doma bez pravidelného měsíčního příjmu, avšak s rostoucími náklady na léčbu.

Nejčastějčí nemoci, které postihují muže

Muže nejvíce postihují nemoci svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně, následně pak duševní poruchy a poruchy chování a nemoci oběhové soustavy. Mezi nejčastější diagnózy onkologických onemocnění u mužů patří nádory prostaty, tlustého střeva a plic. Skupinu mužů především nad 50 let pak postihuje velmi často infarkt myokardu.

Nejčastějčí nemoci, které postihují ženy

Ženy nejvíce postihují nemoci svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně, následně pak duševní poruchy a poruchy chování a rakovina. Mezi nejčastější diagnózy onkologických onemocnění u žen patří nádory prsu, tlustého střeva, dělohy a plic. Infarkt myokardu pak ohrožuje především ženy nad 60 let.

Nejčastější nemoci, které se týkají všech

Mezi další závažná onemocnění patří pak klinicky potvrzená slepota, klinicky potvrzená hluchota, totální selhání ledvin, transplantace důležitých tělesných orgánů, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, meningitida, encefalitida, leukemie, diabetes mellitus (cukrovka) apod.

Nemocí, které nám hrozí, je opravdu hodně. Proto je vhodné se včas pojistit, dokud nás žádná nemoc neohrožuje. Riziko závažných nemocí lze připojistit v rámci každého produktu životního pojištění - jedná se o připojištění, které nelze samostatně sjednat.

Zajistěte svou rodinu včas

Pojištění před onemocněním sice nikoho neochrání, ale dokáže finančně zajistit zbytek rodiny v těžkých chvílích, kdy lékaři potvrdí diagnózu onemocnění. Pojistná částka by v kombinaci s denními dávkami měla pokrýt finanční ztráty marodování po dobu cca 1,5 roku (například právě pro případ onemocnění rakovinou).

Nárok na výplatu pojistného plnění máte v případě stanovení diagnózy závažného onemocnění. Nezbytné však je, aby byla splněna podmínka, že k onemocnění došlo poprvé.

Chcete s pojištěním nezávazně poradit? Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.