Vzácná sibiřská houba Chaga umí dodat našemu tělu mnoho antioxidantů, minerálů a dalších účinných látek. Odkud se tato houba vzala a proč byste ji měli užívat? Antioxidanty zajišťují správnou funkci imunitního systému a v naší běžné stravě jich přijímáme nedostatečné množství. Houba Chaga je umí skvěle nahradit.

Sibiřská houba Chaga se vyskytuje v oblasti severského boreálního lesa na buku a bříze. Sbírá se pouze z břízy, protože díky ní prokazuje své účinky. Životní cyklus houby Chagy trvá až 45 let, a proto se nepěstuje a sbírá v přírodě. Vyskytuje se na jednom z pěti tisíc stromů a je opravdu vzácná. V čínské medicíně je známá již od 3. století a v ruské lidové medicíně na Sibiři od 11. století.

Proč začít užívat extrakt ze Sibiřské houby chaga?

Houba Chaga obsahuje široké spektrum účinných látek. Například protizánětlivé triterpeny, betaglukany, melanin, minerály a další látky, které absorbuje po dlouhou dobu svého růstu a zrání z okolní půdy. Díky tomu má příznivý vliv na funkci našeho imunitního systému a posiluje obranyschopnost těla.

Vzácná houba ze Sibiře

Z hlediska čínské i ruské medicíny se její vliv spojuje s obranou proti okolním vlivům znečištěného ovzduší. Silná imunita nám pomůže odolat různým infekcím, zánětům a nemocem virového či bakteriálního původu, ale i šíření plísní nebo vzniku nádorů. A pokud má tělo to, co potřebuje, odoláme chřipce, angíně, zažívacím potížím, menstruační problémům i alergiím.

Sibiřská Chaga jako antioxidant

 

Široké spektrum unikátních látek

Pokud vsadíte na extrakt z Chagy, dávka 1 až 2 gramy denně pokryje celodenní  antioxidační kapacitu, tělo bude silné a bude bez problémů fungovat. Takové množství antioxidantů z běžné stravy nedostaneme. Museli bychom denně konzumovat velké množství kilogramů ovoce i zeleniny, což není proveditelné.

Antioxidační kapacita

Oxygen Radical Absorb Capacity - ORAC je stupnice pro měření antioxidačních rychlostí potravin. Ukazuje antioxidační sílu, kterou disponují potraviny a potravinové suplementy. Používá se v zemědělství, potravinářství i ve farmacii pro porovnání antioxidačního potenciálu potravin a potravinových doplňků. Hodnota ORAC určuje účinnost potraviny v oblasti neutralizace a ničení volných radikálů.

Houba Chaga zaujímá první příčku antioxidačního potenciálu potravin.

Antioxidační houba Chaga

Hlavní benefity houby Chaga

 • protizánětlivá, antibakteriální, antimykotická a protialergenní
 • eliminuje infekční, bakteriální i virová onemocnění, plísně a alergie
 • eliminuje vznik a růst nádorů
 • detoxikuje, podporuje trávení, zažívání a správnou funkci střev
 • pozitivní vliv na pokožku, pleť, akné a ekzémy
 • podporuje růst vlasů, nehtů a zlepšuje zrak
 • vysoké antioxidační schopnosti
 • pozitivní vliv na posílení imunitního systému
 • podpora regenerace buněk
 • příznivý vliv na čistění krve
 • imunomodulační vlastnosti podporují zpomalení stárnutí buněk
 • blahodárný vliv na zlepšení paměti, koncentraci a nervový systém
 • posiluje životní energii a zlepšuje výkon při fyzické aktivitě

Posilte tělo, získejte energii

Díky užívání houby Chaga může vaše tělo získat velké množství benefitů a látek, které jsou prospěšné pro naše tělo a pevné zdraví. Tento silný adaptogen navíc dodá tyto látky do těla ve formě, kterou náš organismus dokáže opravdu plně využít. Posílí činnost jednotlivých orgánů, které pak mohou v rámci synergie skvěle fungovat a naše tělo tak získá velkou dávku energie.​​​​​​

Březová houba Chaga a pozitivní vliv na zdraví

Jak poznat 100% čistý extrakt

100% čistý extrakt houby Chaga zaručuje vysoký obsah účinných látek. Má tmavě hnědou až černou barvu a malé lesklé částice. Z 1,5 kilogramu surové houby lze získat jen 100 gramů čistého extraktu. Metoda freeze-dry a sušení šetrnou lyofilizací houby Chaga ze Sibiře, kde je čisté prostředí plné aktivních živin, zaručuje vysokou kvalitu extraktu.