
Je to smůla, ale už nedá.
Je to smůla, ale už nedá.
Tak to jdete jak se tak říká s křížkem po funuse, ale nebojte, třeba se doba ještě změní, jak je známo teď je ČR v rozkvětu, jsme za hospodářskou krizí, ale uvidíme, jak se změní situace až nám zase tak dobře nebude. Je možné, že se opět podmínky pro čerpání hypotéky uvolní.
Už nedá.
Teď už 100% hypotéku nedostanete, ale třeba je jednou ČNB zase povolí.
V současné době ji už nemůžete získat.
Teď to bohužel nejde.
třeba někdy v budoucnu až bude zase období chvíli po krizi to bude možné :-)
Už nejde získat.
Po změnách ČNB již nelze získat 100% hypotéku.
Tato hypotéku již nefunguje.
Už se získat nedá.
Třeba někdy v budoucnu to bude opět možné, až se zase změní podmínky na trhu. Ale už tu bylo psáno, v současné době to nejde. Já měla štěstí, že v době, kdy jsem žádala o hypotéku já, to možné bylo.
Spočívá v tom, že Vám banka půjčí celkovou částku na nemovitost, tzn. celých 100%. Avšak nyní už 100% hypotéku získat nelze.
Banky už 100% hypotéku poskytovat nesmějí.
Jedná se o již neexistující institut.
Dnes už ji bohužel nedostanete, ale spočívala v tom, že Vám banka půjčila celkovou částku na koupi nemovitosti.
Donedávna to ještě šlo, ale bohužel se to už zrušilo, takže 100% hypotéku už nedostanete.
Bohužel už se získat nedá. A i počet úvěrů, které jsou 85-95% ČNB omezuje na pouhých 10 % ze všech vydaných úvěrů. Takže pravděpodobnost, že ji získáte, bohužel velmi klesá.
Momentálně vydala ČNB nařízení, kdy banky mají zákaz dávat 100% hypotéky. Mohou dávat max 95 %, od dubna to má být pouze 90 %.
K současnému datu ji není možné v ČR získat, z důvodu nařízení ČNB, kterým se musí obchodní banky řídit.
Vezmete si hypotéku ve výši 100 % zástavy. Banky se ale často cukají ji dávat, protože ceny nemovitostí se v čase hýbou a banka by vlastně mohla v konečném důsledku prodělat.
Podle mě ji v současnosti není možné získat.
Vzhledem k tomu, že je to pro banky riskantní, ji bohužel moc často neposkytují.
Banky ji moc rády nedávají, ale jde to. Musíte mít dobrou platební morálku nebo vysoké příjmy, ale jde to.
Jinak je to samozřejmě zajímavé řešení v případě, že člověk nemá vůbec žádné volné prostředky a má např. předpoklad, že během několika následujícíh let bude mít velmi vysoký plat, ze kterého řekněme hodně ušetří a bude tím moci krýt případnou ztrátu na hodnotě nemovitosti.
Když jsme řešili vlastní hypotéku, hodně nás od ní finanční poradci jednotlivých bank odrazovali. Už jen proto, že není snadné ji získat, ale především proto, že ceny na trhu s nemovitostmi se velmi rychle vyvíjí a mění a v případě, že se například během první fixace rapidně sníží ceny nemovitostí, pak banka po konci fixace vyžaduje nový odhad a pokud máte splaceno např. jen pár tisíc, může se vám tato hypotéka výrazně prodražit. Najednou má totiž nemovitost např. hodnotu 1 mil Kč a vy máte půjčku na 1,5 mil Kč a banka vyžaduje další zajištění nebo splacení rozdílu hodnot.
Aha, pardon, špatně se to zobrazilo - tak ještě jednou:
85% hypotéka: 1 rok (2,29%), 3 roky (1,89%), 5 let (1,89%)
100% hypotéka: 1 rok (3,29%), 3 roky (2,89%), 5 let (2,89%)
Na bankách je vidět, že co se týče 100% hypotéky, jsou stále opatrné a považují je za rizikové úvěry. Aby toto riziko nějak vykryly, řeší to tak, že zvýší úroky. Pro představu uvádím úroky, které jsou na 85% a 100% hypotéce.
1 rok 3 roky 5 let
85% 2,29 % 1,89 % 1,89 %
100% 3,29 % 2,89 % 2,89 %
Je to hypotéka, kterou banka poskytne lidem, kteří nemají pro svou nemovitost žádný finanční základ. Tuto hypotéku však není snadné získat.
V čem spočívá 100% hypotéka? Jak se dá získat?