
Záleží na podmínkách pojišťovny, ale většinou si musíte zřídit v zahraničí nové.
Záleží na podmínkách pojišťovny, ale většinou si musíte zřídit v zahraničí nové.
Platí jen pro některé případy. Například úraz v horách a následné převezení do ČR vám to nezaplatí.
Záleží, jestli jen cestujete, nebo jedete do zahraničí na delší dobu.
Klasické pojištění vám hraní klasické akce jako onemocnění. Nehradí ovšem chronické nemoci. Přestože by klasické pojištění mělo pokrýt drtivou většinu věcí, doporučuji mít ještě klasické pojištění do zahraničí.
Určitě si zajistěte cestovní pojištění navíc.
Toto pojištění hradí úplné minimum, proto se doporučuje sjednat si klasické cestovní pojištění.
Nevím, jak to mají ostatní pojišťovny, ale VZP doporučuje si sjednat cestovní pojištění, protože na Evropský průkaz (EHIC) nelze ani při cestování po Evropě spoléhat. Zdravotní péče, která vám náleží v případě držení tohoto průkazu, nemusí být vždy bezplatná a vždy dostatečná. Podívejte se na stránky vaší pojišťovny o máte nejlepší.
Pokud cestujete jen v rámci EU, bude Vám stačit kartička evropského ZP.
Ošetření dostanete vždy, je jen rozdíl mezi tím, zda vás ošetří, vy si ošetření zaplatíte ze svého a pak vám jej v ČR proplatí zpětně, nebo zda si pojišťovna řeší vše sama a vy na místě neplatíte nic. V případě drahého ošetření, kdy u sebe nemáte žádné volné finanční prostředky, může jít o slušnou komplikaci. Proto doporučuji vždy být připojištěn (alespoň sporadicky)
Základní je, abyste v případě, že se chystáte odcestovat do zahraničí, měli aspoň Evropský průkaz zdravotního pojištění. Díky němu se vám dostane případně lékařské péče. Měl by platit ve všech státech patřicích do Evropské unie.
Jak je to s platností standardního zdravotního pojištění (které si běžně platíme) v zahraničí?