
V každé zemi mají jiné podmínky.
V každé zemi mají jiné podmínky.
Záleží na dané zemi.
To záleží na zemi, o které mluvíte. Některé státy mají propracovanější systém, jiné vůbec žádný nemají.
Záleží na tom, v jakém zahraničí myslíte, pokud myslíte "zahraničí" za našimi hranicemi, tak ano, pokud myslíte např. Rusko, Kolumbii, Malaisii a takovéto státy, tak určitě ne, dokonce v některých státech USA platit zdravotní pojištění nemusíte, pak máte samozřejmě problém, když potřebujete do nemocnice a oni vás nemohou ošetřit. Nebo vás ošetří, ale na dluh.
Celkem je v České repubice sedm zdravotních pojišťoven: (111) Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, (201) Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, (205) Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, (207) Oborová zdravotní poj. zam. bank, poj. a stav., (209) Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, (211) Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a (213) Revírní bratrská pokladna, zdrav. pojišťovna. Liší se v tom, jaké doplňové služby poskytují (třeba je stli se více orientují například na pobyty v lázních, nebo na nějaké zdravotní terapie atp.), základní funkce bývají stejné, nebo aspoň velmi podobné.
Čím se liší zdravotní pojišťovny v Česku od zahraničího placení pojistného? Mají v zahraničí povinnost platit si pojštění?