Panna (22.8. – 22.9.)

živel země, vládnoucí planeta Venuše

 

Osoby narozené v tomto znamení se většinou těší spíše dobrému zdraví. Panny mají totiž tendenci o sebe někdy až přespříliš pečovat a velmi často také vyznávají zdravý životní styl. Na druhou stranu ale jemná a zranitelná Panna trpí často přehnanými obavami o své tělo a nemoc si může leckdy vsugerovat. Panna má totiž poměrně velkou představivost a i v drobných zdravotních problémech nevážného charakteru často spatřuje vážné onemocnění. Někdy mají také tendenci nemoc dokonce i předstírat, vyhnou-li se tak očekávaným nepříjemnostem. V obavách před nepříjemnostmi si mohou leckdy nejrůznější zdravotní komplikace a problémy samovolně vyvolat.

Jakými nemocemi trpí Panny nejčastěji?

Panny - charakteristikaPanny trápí revmatické potíže a alergie

Asi největší slabinou jsou jejich revmatické potíže, alergie, trávicí soustava, především střeva, a také nervy. Je logické, že oba tyto neduhy mohou vyvolávat poruchy příjmu potravy, které se u osob narozených v tomto znamení často projevují.

Dále trpí na nejrůznější alergie, záněty, horečky, dýchací potíže a neblaze se na nich podepisuje i stres, psychické problémy a deprese. Velkým problémem Panny je až přílišná pořádkumilovnost a přehnaná čistota.

Potíže s trávicí soustavou a bolestmi hlavy

I přes vyznávání zdravého životního stylu se Panny mohou za svůj život potýkat s podrážděným žaludkem, zažívacími problémy, chronickými střevními problémy a bolestmi hlavy. Pokud si Panny nenajdou dostatek času na odpočinek arelaxaci, mohou se u nich objevit žaludeční vředy, zácpa a někdy i potravinové alergie. Mají také sklon k přílišné konzumaci sladkých potravin.

Trpívají na různé plicní choroby, problémy se slinivkou, bolesti kyčlí, paží a ramen. Může se u nich objevit dna, artritida a bolesti zad. Jste-li ve znamení Panny, zvažte možnost se proti těmto rizikům pojistit.

Panny a nemoci

U žen ve znamení Panny jsou častější potíže s otěhotněním

Ženy narozené ve znamení Panny mají také velmi často problémy s reprodukčními orgány a v souvislosti s tím i problémy s otěhotněním. Častěji, než ženy jiných znamení, trpí na nevolnost v těhotenství.

Panny jsou na sebe hodně opatrné, úrazy a autonehody se u nich objevují mírně pod průměrem.

Panny - úrazy a autonehody

Díky svým vlastnostem patří Panna mezi osoby, které dokážou odhalit sebemenší nedokonalosti a chyby. Panna má výborný pozorovací talent a vytříbený smysl pro detaily. Současně s tím se však u Panen projevuje přehnaná kritika a vybíravost, až paličatá úzkostlivost, která velmi často graduje v nesnesitelné puntičkářství.

Panny a jejich profese

Mají analytické uvažování a v práci jsou velice praktické. Jejich výsadou je bezpochyby metodické myšlení a zaměřují se na pracovní pozice, kde mohou uplatnit svůj smysl pro pečlivost a organizační vlohy. Jakmile se něčeho ujme Panna, nastolí okamžitě pevný řád a pořádek. Ve všech aktivitách a při plnění zadaných úkolů se Panna vybičuje k dokonalosti a nenechá nic bez nápravy. Často se vyburcuje až na samu hranici svých možností.

Tam, kde její vzdělání a schopnosti nestačí, snaží se zodpovědně vyplnit mezery pomocí dostupných zdrojů, ať to jsou knihy, nebo internet. Pro Panny je proto vhodná kariéra lékaře, zdravotní sestry, psychologa, pedagoga, spisovatele nebo kritika. Také jsou dobrými hodináři, zlatníky, řemeslníky, úředníky, , vědci, ,  vychovateli a pečovateli, sociálními pracovníky, statistiky, daňovými poradci, vědci, redaktory, korektory, veterináři a dalšími.

Jejich další výsadou je bezpochyby i spořivost a schopnost velmi dobře nakládat s penězi. Nejsou rozhazovačné a své výdaje si pečlivě plánují. Nemají však rádi rychlé rozhodování.

Panny a sklony k depresím

Panny by měly upřednostňovat spíše bezmasou stravu, pobývat ve světlých, vzdušných místnostech a pravidelně navštěvovat psychologa. Neměly by ve zvýšené míře konzumovat chemicky upravené pokrmy a měly by upřednostňovat hlavně ovoce a zeleninu.

Protože jsou také náchylné na kožní onemocnění, měly by upřednostňovat bavlněné, vzdušné oblečení, a vyhýbat se syntetickým materiálům.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Býci trpí na bolesti šíje Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Berani trpí na bolesti hlavy Ryby trápí psychosomatická onemocnění