Sháníte vhodný dárek pro přítele či rodinného příslušníka, který žije jako vegan nebo vitarián? Potom pro vás máme hned několik tipů na vhodné spotřebiče do domácnosti, které jistě ocení. Hodit se mu jistě bude třeba výrobník rostlinného mléka, nepřilnavé nádobí, toaster či sendvičovač, kontaktní gril, mixéry, odšťavňovač, parní hrnec, citrusovače, mlýnky na kávu či sušičky potravin a mnoho dalších kvalitních výrobků.

Dárek pro zdravý životní styl Chufamix - výrobník rostlinných nápojů

Tento přístroj patří bezesporu k nejvyhledávanějším mezi příznivci zdravého životního stylu. Snadno si s ním připravíte domácí ořechová, obilná či sojová mléka v přírodní kvalitě. Umí vyrábět také nápoje z rýže, cereálií, semínek či bylinek.

Nepřilnavé nádobí Scoville Neverstick 1

Nepřilnavé nádobí Neverstick se pyšní dokonalým nepřilnavým povrchem a precizním zpracováním. Vyniká odolností a rezistencí proti přichytávání potravin. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost veškerých komponent nádobí. Jsou vhodné na všechny typy vařičů včetně indukce a lze je mýt i v myčce na nádobí. Sada Scoville Nevertick 1 obsahuje set tří rendlíků o rozměrech 16, 18 a 20 cm a pánve o průměru 24 cm.

Nepřilnavé nádobí Scoville Neverstick 1

Vodní filtr Go Berkey jako užitečný dárek do domácnosti

Vodní filtry Berkey ocení nejen vegani a vitariáni, ale také všichni ostatní, kteří si cení křišťálově čisté a zdravé pitné vody. Filtr na vodu Go Berkey je vhodný kromě použití na doma také pro cestování, turisty a pro celosvětové cestování. Je vyroben z vysoce kvalitní nerezové oceli. Snadno se přenáší a je tedy ideální pro lidi na cestách. Lehce se ovládá, čistí a udržuje. Obsahem balení je jedna filtrační vložka Berkey a přenosný vak. Filtrační systém Berkey dokáže odstranit z vody veškeré škodlivé látky - bakterie, viry, cysty či parazity a také pesticidy, herbicidy, těžké kovy, rozpouštědla, organické sloučeniny a mnoho dalšího. Dále ve vodě snižuje obsah rzi, bahna a sedimentů. Eliminuje nepříjemnou chuť a zápach. Snižuje také obsah zdraví škodlivých těžkých kovů, mezi které patří např. olovo či rtuť.

Mezi oblíbené dárky patří také Fermentor Kuvings

Výrobník sýrů Kuvings dokáže také připravit mimořádně chutné jogurty, sirup, ovocný ocet či nakládanou zeleninu. Snadno si s ním připravíte i nízkotučný a velmi zdravý řecký jogurt.

Fermentor na sýry, jogurty

Vločkovač na ruční pohon Waldner Biotech nejen pro vegany

Díky vločkovači si lehce připravíte výtečné čerstvé ovesné vločky třeba k přípravě čerstvého domácího müsli. Domácí příprava čerstvých ovesných vloček vám zaručí zachování cenné vlákniny a dostatečné zásobování těla hořčíkem. Dále také zvyšuje schopnost soustředění a snižuje hladinu cholesterolu. Zaručuje i optimální zásobování nezbytných bílkovin a důležitých vitamínů skupiny B. V neposlední řadě též posiluje nervovou soustavu a chrání tělo před následky stresu. Vločkovač Waldner Biotech je vhodný na pšenici, ječmen, oves i žito. Mezi jeho výhody patří také možnost nastavení si tloušťky výsledných vloček.

Sušička Yden CI 9013A je ideálním dárkem na Vánoce

Mezi neocenitelné pomocníky patří také sušička potravin. Disponuje pomalým sušením do 40 stupňů, takže jde stále o tzv. živou potravinu. Sušit zde můžete ovoce, zeleninu, maso na proužky - jerky, bylinky či květiny. Sušička Yden CI 9013A disponuje rovnoměrným sušením vzduchu, čímž zůstává zachována chuť, struktura i vůně potravin. Díky ní snadno vytvoříte výborné svačinky i zásoby pro pozdější využití.

Svíčky z vosku

Vegany či vegetariány můžete potěšit také svíčkami z vosku, popřípadě příslušenství na vlastní svíčky z vosku.

Závěr:

Zkrátka možnosti spotřebičů pro vegany a vitariány jsou dnes téměř neomezené. Neváhejte tedy a podívejte se na náš web o kvalitních spotřebičích.