Každá banka má jiné požadavky či jinou cenovou nabídku dle konkrétní finanční služby, případně i dle věku klienta. Všeobecně řečeno je nejčastěji jedinou podmínkou vinkulace pojistky zastavené nemovitosti v případě hypotéky. Další podmínkou bývá pak u doby splatnosti po cca 65 narozeninách dlužníka riziková životní pojistka u většiny druhů úvěrů, a to jak hypotéčních, tak i spotřebitelských.

Pojištění majetku

Pokud dlužník bance zastavuje svůj nemovitý majetek (byt, dům), vyžaduje banka pojištění takové nemovitosti. Nejčastěji pak i s tzv. vinkulací pojistného plnění (při pojistné události vyplatí pojišťovna peníze bance, nikoli majiteli).

Některé banky vinkulaci nevyžadují – pouze v úvěrové smlouvě podmíní úvěrový vztah pojištěním nemovitosti po celou dobu závazku.

Možnosti je vhodné co nejdříve konzultovat s finančním poradcem. A to nejen kvůli výběrovému řízení mezi pojišťovnami pro nalezení nabídkou i cenou optimální varianty, ale i kvůli povodňovému riziku. Ne každá nemovitost je pojistitelná a u problematických regionů ji banky přesto, či právě proto vyžadují. Není-li možné ji pojistit, to je dobré vědět zavčas!

Rizikové životní pojištění

Rizikové životní pojištění jednoho z dlužníků jen zřídkakdy vyžaduje banka. Spíše by ji měli požadovat blízcí osoby, která je stěžejním přispěvatelem do rodinného rozpočtu. Tedy hlavní živitel / živitelé rodiny.

Nastavení správné výše pojistných částek a vhodných / nutných rizik je poměrně složité.

Lze jen doporučit vybrat dobrého finančního poradce, se kterým dlužníci proberou i tuto důležitou část. V neposlední řadě provede i výběrové řízení mezi pojišťovnami. Neopomene však ani propočítat, zda by se novému dlužníkovi díky rizikové pojistce nesnížila měsíční splátka úvěru. I to některé banky umí.

Výhody setkání s komplexním odborníkem na finance a úvěry

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • Vyřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte
  • Kalkulace více bankovních domů pro snazší orientaci bez ztráty vašeho drahocenného času
  • Výběr finanční instituce, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé banky a zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.