Hypotéční úvěry (kromě „Zrcadlové hypotéky“) poskytují banky svým klientům nejčastěji na financování jejich bytové potřeby. A to jak koupi, tak i rekonstrukci.

O hypotéku lze zažádat také pro účel tzv. vyrovnání závazků – například při dědictví či rozvodu.

Tímto typem úvěru je též možno provést refinancování jiného stávajícího úvěru – nejčastěji ze stavebního spoření či jinou hypotéku, dosud splácenou u jiné banky. Důvodem refinancování jsou levnější úrokové sazby, nebo poplatková struktura u „nového“ bankovního ústavu.

Své místo na trhu mají i tak zvané „Americké hypotéky“. Tyto nemusí sloužit na řešení bydlení a jiných souvisejících potřeb. Peníze z americké hypotéky může klient použít na cokoli.

Každý hypotéční úvěr musí být vždy zajištěn nemovitostí. Nestačí tedy dostatečný příjem a čistý bankovní registr…

Druhy hypoték

1/ Úvěr účelový – peníze určené výhradně na bydlení
2/ Úvěr neúčelový – tzv. Americká hypotéka
3/ Úvěr účelový v kombinaci s neúčelovou částí

Možnosti použití hypotéčních úvěrů

1/ Hypotéka na koupi nemovitosti (byt, dům, stavební pozemek)
2/ Refinancování stávajícího úvěru na bydlení
3/ Rekonstrukce nemovitosti určené k bydlení
4/ Výstavba
5/ Zpětné proplacení finančních prostředků již dříve uhrazených
6/ Vypořádání majetkových poměrů

Volba vhodného druhu hypotéčního úvěru

Vhodnost, možnost a typ hypotéky by měl každý, kdo tuto formu zvažuje, detailně probrat s finančním odborníkem. V případě, že takový bankéř zastupuje jednu finanční instituci, je dobré si zajistit nabídku jiných společností. Optimálně alespoň 3-5. Rozdíly totiž bývají velmi výrazné.

Ideální je možnost využít finančních služeb, které poskytuje komplexní poradce, který takové výběrové řízení provede za klienta – standardně zdarma. Takový poradce pak klientovi zajistí i administrativu a vyřízení celého úvěru ve vítězné bance.

Úrokové sazby

Dnešní nabídka bank je velmi široká a rozdíly v úrokových sazbách jsou relativně malé. Hledání nejvýhodnějšího úvěru spočívá v nalezení poradce, který nezastupuje žádnou banku. Naopak, má informace z bankovního trhu a je schopen zastoupit zájmy svého klienta vůči jednostranným nabídkám bankéřů. Zjistí, co budoucí žadatel očekává a jaké má možnosti. Na základě toho mu vybere nejvýhodnější formu financování celého záměru.

Americké hypotéky mají úrok o poznání vyšší. Finance z takové hypotéky však klient může využít na cokoli.

Odlišný pohled na dobu splácení

Většina osob, kteří zvažují hypotéku na bydlení, si nastavuje dobu splatnosti co nejkratší. A to tak, aby výše splátek korespondovala s jejich maximálními finančními možnostmi. I za cenu, že po dobu úvěrového závazku bude jejich domácí rozpočet napjatý.

Existuje mnohem zajímavější a klidnější cesta. Tou je volba „Zrcadlové hypotéky“.

Výběr banky pro zřízení hypotéky

Nejlepší a nejjednodušším výběr učiní dobrý finanční poradce. Navíc je schopen při první konzultaci zjistit odlišnost klientovy situace a pružně na ni reagovat. Také připraví kombinace, které klientovi ušetří mnoho peněz a nervů, případně nepříjemných překvapení.

Příklad z praxe: Hypotéka na koupi bytu
Jeden z našich klientů nás doporučil svému švagrovi, který potřeboval financovat koupi bytu. Každý z manželů měl účet v jiné bance a od obou ústavů již měli nabídky hypoték. Nevěděli, jak se rozhodnout. Při diskuzi o ideálním řešení jsme mladému páru ukázali efekt Zrcadlové hypotéky a bylo ihned rozhodnuto. Díky této speciální kombinaci jsme manželům uspořili na úrocích za celou dobu splácení cca 120 000.- Kč.
 

Objednejte si bezplatné setkání s komplexním odborníkem na úvěry. Finanční navigátor doporučuje Ing. Martina Gajdu - specialistu na hypoteční úvěry.

Výhody konzultace s komplexním odborníkem

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • Vyřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte
  • Kalkulace více bankovních domů pro snazší orientaci bez ztráty vašeho drahocenného času
  • Výběr banky, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé banky a zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu

 

Zanechte nám na sebe kontakt, my Vám zavoláme