Jedná se o jeden z nejznámějších produktů na českém trhu. V průběhu svého „života“ prošel tento státem dotovaný instrument několika změnami.

V současné době je maximální státní dotace ve výši 10% z ročního vkladu majitele smlouvy, maximálně však z celkových 20 000.- Kč, tedy celkově nejvíce 2 000 Kč za rok. Nejkratší doba, po níž je možné peníze vybrat a použít libovolně a přitom nepřijít o státní podporu, v současné době činí 6 let. Pokud v průběhu, nebo i po této době si klient zažádá o úvěr, o státní dotaci nepřichází.

Finance z úvěru ze stavebního spoření lze využít na bytové potřeby a je nutné to doložit.

Produkt je nyní nabízen pěticí stavebních spořitelen. Rozdíly mezi nimi dělají pro spořitele především poplatky za zřízení smlouvy, úrok vyplácený spořitelnou a především pak podmínky úvěru.

Tyto tři parametry se velmi často mění, proto je vhodné se před založením smlouvy poradit s finančním odborníkem.

Volba vhodné stavební spořitelny

Vhodnost, možnost a případně pak i volbu stavební spořitelny by měl každý, kdo tuto formu zvažuje, detailně probrat s finančním odborníkem. V případě, že takový člověk zastupuje jednu finanční instituci, je dobré si zajistit nabídku jiných společností. Rozdíly totiž bývají velmi výrazné především v oblasti budoucího úvěru.

Ideální je možnost využít finančních služeb, které poskytuje komplexní finanční poradce, který takové výběrové řízení provede za klienta – standardně zdarma. Takový poradce pak klientovi zajistí i administrativu se zřízením smlouvy a následně i vyřízení celého úvěru.

Úrokové sazby

Dnešní nabídka stavebních spořitelen je velmi široká a rozdíly v úrokových sazbách spoření minimální. Hledání nejvýhodnější spořitelny spočívá v nalezení poradce, který žádnou nezastupuje. Naopak, má informace z bankovního trhu a je schopen zastoupit zájmy svého klienta vůči jednostranným nabídkám zástupců jednotlivých institucí. Zjistí, co budoucí žadatel očekává a jaké má možnosti.

Větší úspory / výdělku klient dosáhne správným nastavením cílové částky a využitím případných slev na vstupním poplatku, než „honěním“ desetin úrokových sazeb. Ale to je opět práce pro dobrého finančního poradce.

Výhody setkání s komplexním odborníkem na stavební spoření

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • Vyřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte či vyděláte
  • Výběr spořitelny, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé instituce, zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

 

Čtěte také