Spořit dětem lze několika způsoby a lze využít přímou i nepřímou státní dotaci.

Spoření s přímou státní dotací

Dle věku potomstva lze zvolit kombinaci stavebního spoření, penzijního fondu. Oba produkty mohou být psány jak na dítě, tak i na někoho z rodičů či prarodičů. Vhodnost rozdělení peněz vkládaných do těchto dvou produktů závisí na věku osob, které budou oficiálními majiteli smluv.

Spoření, resp. investování s nepřímou státní dotací

Do této kategorie můžeme zahrnout investování do podílových fondů. Zákonný zástupce dítěte totiž při této variantě využívá daňového zákona, kde výnosy z investičních fondů se po třech letech držení podílových listů nedaní. Díky této formě zvýhodnění lze ušetřit značné množství peněz.

Spoření s využitím „bonusů za věrnost“

Některé finanční instituce nabízejí velmi zajímavé bonusy klientům, kteří dodrží sjednanou dobu spoření. Kromě tohoto bonusu může klient navíc ještě i v průběhu spoření v případě finanční nouze prostředky vybrat.

Příklad z praxe: Peníze pro vnuka tzv. „do života“
Na naši pobočku přišel muž středního věku s otázkou: Jakou mám možnost připravit finanční základ pro start do života mého čerstvě narozeného vnuka? Rodiče ať se postarají o studia. Já mu chci naspořit peníze až na cca 25 narozeniny, až bude mít víc rozumu…Původní představa prarodiče spočívala v založení stavebního spoření. Propočtem jsme zjistili, že pokud využije speciální typ pojistky a investičního fondu, výsledná suma vyplacená jeho vnukovi bude o více než 300 000.- Kč vyšší. A bylo rozhodnuto.

Výhody setkání s komplexním odborníkem na úvěry

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • Vyřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte
  • Kalkulace více bankovních domů pro snazší orientaci bez ztráty vašeho drahocenného času
  • Výběr banky, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé banky a zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.