U výběru vhodného způsobu financování rekonstrukce nemovitosti je velmi důležitým kriteriem cenová hladina celého záměru. U „nižšího“ rozsahu je buď nemožné či finančně drahé financování hypotékou. Naopak u cenově vysoké akce vyjde ve většině příkladů lépe právě hypotéka.

Navíc, pokud je žadatel o úvěr v situaci vybízející použití Zrcadlové hypotéky, je volba téměř jasná. Pak už jen vybrat vhodnou banku.

Formy financování rekonstrukce

1/ Úvěr / meziúvěr ze stavebního spoření
2/ Úvěr hypotéční
3/ Kombinace stavebního spoření a hypotéky

Dle čeho volit vhodný druh financování

Do výše cca 200 000.- Kč je až na výjimky jedinečnou volbou právě stavební spoření. Zde jsou však významné rozdíly mezi pěti stavebními spořitelnami. Proto volbu nejvhodnější spořitelny či kombinaci vícero ústavů je dobré ponechat na zkušeném finančním poradci. V některých případech je třeba použít kombinaci více smluv u různých spořitelen.

Od 200 000.- Kč výše je možné a někdy i vhodnější použít hypotéku – obzvláště ve formě hypotéky zrcadlové. Skutečnou vhodnost je však třeba posoudit na základě podrobného rozboru klientovy situace.

Úrokové sazby

V současné době jsou nižší úroky u hypoték, přesto nelze zapomenout ani na úvěry ze stavebního spoření. Pro některé klienty je to jediná možnost financování. To v případě, že nemají k dispozici nemovitost do zástavy.

Příklad z praxe: Financování rekonstrukce
Manželé Okáčovi se rozhodli, že provedou rekonstrukci svého bytu v hodnotě 400 000.- Kč. Oba měli stavební spoření již 5 let, každý u jiné spořitelny a nechtěli zastavovat byt ani jinou nemovitost. Řešení formou úvěrů ze stávajících spoření bylo jasnou volbou. Oproti tomu jejich synovi vyšla na rekonstrukci rodinného domu s celkovými náklady 900 000.- Kč nesrovnatelně lépe hypotéka a to přesto, že on i jeho manželka měli také stavební spoření, oba u totožné spořitelny již 7 let.

Výhody setkání s komplexním odborníkem na úvěry

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • Vyřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte
  • Kalkulace více bankovních domů pro snazší orientaci bez ztráty vašeho drahocenného času
  • Výběr banky, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé banky a zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.