Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. nabízí řadu produktů od stavebního spoření a financování bydlení, přes životní pojištění či pojištění nemovitosti až po investice do podílových fondů. Modrá pyramida zřídila specializované Hypocentrum, kde klientům odborníci z Modré pyramidy radí optimální variantu financování bydlení.

Modrá pyramida funguje na českém trhu od prosince 1993. Svým klientům je dostupná ve více než 250 poradenských center po celé České republice a 386 obchodních míst KB.

Hypotéka od Modré pyramidy

Modrá pyramida stavební spořitelna nabízí několik úrokových sazeb dle LTV (poměr mezi výší úvěru a zástavní hodnotou nemovitosti) a doby fixace:

Modrá pyramida - úroky hypotéky

 

Úrokové sazby hypotéky od Modré Pyramidy

 

Modrá pyramida nabízí také úvěry bez zajištění nemovitosti s roční úrokovou sazbou 4,99 %p.a.

 

Hodnocení hypotéky / úvěru od Modré pyramidy

Výhody Modré pyramidy


+ Významná stavební spořitelna v ČR.

+ Poměrně široká síť poboček s obchodními zástupci.

+ Značné zkušenosti se všemi druhy úvěrů a meziúvěrů ze stavebního spoření – především koupě, výstavba a rekonstrukce nemovitostí.

+ Při splnění podmínek a omezené výše úvěru není třeba zastavovat nemovitost, neboť se nejedná o hypoteční ústav.

+ Velký počet smluvních odhadců.

+ Při využití doplňkových služeb (pojistka nemovitosti, rizikové životní pojištění, investiční fond atd.) lze dohodnout vedení běžného účtu zdarma.

+ Modrá pyramida nabízí ke svým úvěrům různé druhy rizikového životního pojištění „pro případ neschopnosti splácet“, pojištění majetku... Dále pak také investiční fondy a KB penzijní společnost.

 

Nevýhody ČMSS


- Má k dispozici velmi omezený výběr dob fixace a splatnosti úvěrů.

- Ve srovnání s hypotékami jsou úrok a poplatky výš.

- Poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření činí nejčastěji 1% z cílové částky.

- Roční poplatek za vedení účtu.

- Nutno fakturami doložit celou výši čerpaného úvěru.

 

Komentář finančního poradce – Ing. Martin Gajda, OVB Allfinanz a.s.


Ing. Martin GajdaPředevším je třeba říct, že Modrá pyramida není hypoteční bankou, ale stavební spořitelnou…

Možnosti stavebních spořitelen se v ČR průběžně mírně mění – samozřejmě, jako u všeho, záleží na situaci a potřebách klienta. Existují případy, kdy je Modrá pyramida dobrou volbou. Někdy jedinou.

Co se týká úroků, výše sazby ve srovnání s konkurenčními spořitelnami v různých časových obdobích bývá jen mírně rozdílná. Občas lze na pobočkách zajistit vyšší individuální slevu na sazbě.

Rozhodně doporučuji porovnat u finančního odborníka s konkurencí a především si nechat zpracovat koncepční řešení: vyplatí se víc stavební spoření, nebo hypotéka?

 

Zanechte nám na sebe kontakt, my Vám zavoláme