Toto je velmi důležitá otázka, neboť správné nastavení doby životního pojištění rozhoduje nejen o logičnosti pojištění, ale i o jeho nákladech. Myšleno – co to bude pojištěného celkově stát za peníze.

Volbu vhodné doby pojištění lze rozdělit několika způsoby:

1/ Z hlediska ceny

Zde je optimální nastavit dobu trvalých následků úrazu, denního odškodného či smrti úrazem na maximum. Některé pojišťovny umí i do 85.let věku. Cena měsíčního / ročního pojistného je totiž u těchto rizik stejná, pokud se pojištění uzavře v „rozumném“ vstupním věku…většinou do cca 60.let. Pojišťovna (až na výjimky) pojistku nevypoví, kdežto pojistník může smlouvu vypovědět kdykoli.

2/ Ostatní rizika

(riziko smrti běžné, invalidita, závažné nemoci atd.) jsou však z pohledu ceny velmi rozdílná při sjednání na například 5 let, nebo na dobu třeba 20 let. Zde je o to více dbát na vhodné nastavení koncepce pojistného krytí. Aby nebylo na zbytečně dlouho, ale ani na moc krátko. Při krátké době sice člověk platí málo, ale pokud po prvním, třeba „pětiletém kolečku“, už případné pokračování může přijít vzhledem ke zhoršenému zdravotnímu stavu draho, nebo pojišťovna může některé riziko odmítnout.

3/ Celkově vzato

Každé riziko má u jiné osoby jinou důležitost. Některé je zbytečné, jiné stačí na 5 let, další je potřebné na desítky let.

Každopádně je třeba vybrat a nastavit pojistné krytí tak, aby se do něj dalo KDYKOLI zasahovat. Například formou vyjmutí některých rizik, snížení či zvýšení pojistných částek. Také, aby byla možnost zrušit bez ztráty i celou smlouvu, pozbude-li důležitosti. Například při splacení hypotéky či naspoření dostatečného kapitálu, který je finančně zajímavější náhradou pojistky.

Nezávazně, zdarma a profesionálně Vám poradíme, jaká životní pojistka je pro Vás ta nejvýhodnější.

Souhlasím s VOP *
Souhlasím se sdílením kontaktu *

Všechny položky označené * jsou povinné.

 

Mohlo by Vás zajímat