Chcete přátelům připravit oslavu narozenin, nebo uspořádat silvestrovský večírek, ale máte strach, že nemáte dostatek peněz na to dokonalé překvapení? Nevadí. I z věcí, které máte běžně doma, se dají připravit dekorace a překvapení, která váš kamarád rozhodně ocení. Trocha práce a téměř žádné investované peníze. Připravte se na dokonalou oslavu narozenin, kterou si všichni zúčastnění budou pamatovat ještě dlouho!

Něco na stůl

Základem je připravit oslavenci pohoštění. Na žádné oslavě narozenin nesmí chybět dort. Na této položce se šetří velmi těžko, ale rozhodně vás vyjde levněji dort upéct sami než kupovat předražené z cukrárny, které jsou obvykle navíc samé ztužené máslo a nic zdravého. Raději využijte ovoce (nejlépe i domácí) na dozdobení korpusu potřeného šlehačkou či želatinou. Pěkný dort opravdu není složitý na výrobu.
 

 


Co se týče svíček, doporučuji použít formičky na led, které jistě máte doma. Mnohé jsou nejrůznějších zábavných tvarů, stačí je jen naplnit voskem, přidat knot a nechat zaschnout, dort tak bude výraznější a barevnější.

Určitě nezklamete ani sušenkami. A to sušenkami neobyčejných tvarů, formičky si totiž můžete vyrobit doma sami. Stačí rozřezat plechovku od piva / energetického nápoje (samozřejmě správně vymytou) na kroužky. Využijeme ohebnosti a tvarovatelnosti plechu, abychom vymysleli co nejoriginálnější tvar vykrajovátka. Potom už jen ostrou hranou vykrojíme z připraveného těsta sušenky a dáme na plech do trouby. Pozor: Druhou ostrou hranu je vhodné obalit novinami nebo oblepit lepicí páskou, abychom se nepořezali.

Tip: Drobnými formičkami můžete také vykrajovat tvary z cihličky tvrdého sýra. Vaši hosté jistě ocení originální sýrové kostky k vínu.

Výzdoba

V podstatě stačí balonky, tužka, papír a pár brček. Na větší papír nebo kus látky pište a malujte přání, ta potom rozvěšte po místnosti, jak jen vás napadne. Různě také rozvěste nafouknuté balonky. Čím barevnější, tím lepší.

Brčky oblepte skleničky a vložte do nich svíce, docílíte tak barevného odrazu, až svíčky zapálíte.

Kromě skleniček se dají brčka použít jako ozdoba lamp, hrníčků, misek, v podstatě všeho, co má plochu, na kterou chcete něco nalepit, a všeho, co se vám zdá málo barevné. Nastříhejte brčka a vytvořte z nich spirály zavěšené nad stolem.

Tip: Použijte prasklé nebo zničené skleničky, přes brčka si poškozeného skla nikdo nevšimne a vy tak využijete kus nádobí, který byste jinak vyhodili.

Přípitek

Přípitek je důležitou součástí každé oslavy. Mojí radou v tomto případě je nepoužívat na ochlazení šampaňského led, ale zamrazit například kuličky hroznového vína nebo jahody. Kromě zvýraznění chuti bude tekutina ve skleničce lépe vypadat.

Vystřelte konfety

Vyrobte si vlastní konfety. Na ruličku od toaletního papíru natáhneme hrdlo nafukovacího balonku. Ruličku oblepíme barevným papírem nebo pokreslíme fixy. Potom do balonku nastříháme barevný papír či stužky. Stačí zatáhnout za balonek a vystřelit konfety nad hlavu oslavence, nebo o půlnoci na Silvestra.

Pojďme slavit!