Získání hypotečního úvěru ve výši, kterou potřebujete, by se mohlo v dnešní době zdát jako nesnadný úkol. Naštěstí lze využít několik možností, které cestu k potřebné hypotéce usnadní.

Výši hypotéky ovlivní zástava

Pokud Vám na potřebnou výši hypotéky nedostačuje hodnota nemovitosti určené k zástavě, můžete použít jinou (hodnotnější) a pořizovanou nechat „čistou“ (= bez zástavy). Případně můžete použít více nemovitostí pro jeden hypoteční úvěr.

Víte, že tímto způsobem je možné snížit LTV (poměr mezi hodnotou zastavované nemovitosti a výší úvěru) a tím i úrokovou sazbu?

Nezapomeňte však, že maximální výše úvěru nesmí přesáhnout devítinásobek ročních čistých příjmů (všech) žadatelů o hypotéku.

Máte dostačující příjmy?

Pro banky nemusí být akceptovatelné všechny příjmy, které máte...

Co banka akceptuje?

  • Příjem ze zaměstnání. Zde je ideální mít pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní poměr na dobu určitou banka může akceptovat, ale také nemusí. Rozhodně nesmíte být ve výpovědní ani zkušební lhůtě. Takže pokud plánujete dát v zaměstnání výpověď a přejít k jinému zaměstnavateli, vyřiďte si nejdříve hypotéku a pak dejte výpověď. Po schválení úvěru už banka neřeší, že jste například ve výpovědní lhůtě.
  • Příjem z dohody o pracovní činnosti
  • Příjem z podnikání

a) Osoba podnikající na IČO - většinou stačí doložit daňové přiznání za poslední 1 až 2 roky.
b) Majitel firmy - zde banky posuzují nejen výši příjmu, ale také hospodaření firmy. Banky vyžadují i výpis z Okresní správy sociálního zabezpečení o úhradách sociálního pojištění.


Akceptovatelné příjmy pro hypoteční úvěrJaké příjmy banky dále akceptují?

  • Starobný důchod, případně výsluhu
  • Invalidní důchod u invalidity 3. stupně


Banky neakceptují příjem z dohody o provedení práce a invalidní důchod z invalidity 1. a 2. stupně.

Co se týče sociálních dávek, jako jen např. příspěvek v mateřství, rodičovský příspěvek a další, záleží zde individuálně na každé bance, zda tento příjem bude akceptovat, nebo ne.

Veškeré akceptovatelné příjmy se sčítají. Pokud například muž bere v zaměstnání 15 000 Kč + z podnikání dalších 10 000 Kč a jeho manželka má mateřskou 7 600 Kč, pak jejich bankou započitatelný celkový příjem činí 32 600 Kč.

Pozor, celková výše měsíčních splátek úvěrů nesmí přesáhnout 45% čistých příjmů žadatele (žadatelů), tak na to myslete a posuzujte reálně své příjmy.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

Vyberte si tu nejlepší hypotéku na trhu!

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Váš úvěr.
  • Poradíme Vám s výběrem úvěru tak, aby byl skutečně výhodný nejen z pohledu úrokové sazby, ale i dalších poplatků.
  • V případě realizace úvěru nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou banku.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

 

Zanechte nám na sebe kontakt, my Vám zavoláme