Nejsnadnější vyřízení hypotečního úvěru je v případě pořízení bytu, který je v osobním vlastnictví.

Kupovaným bytem však může být i byt družstevní. V tomto případě kupující není vlastníkem bytu, ale platí za právo k jeho užívání.

Financování družstevního bytu

V případě pořízení družstevního bytu se nejedná o koupi jako takovou, ale o převod členských práv. Vlastníkem bytu je družstvo. Z toho důvodu není možné družstevní byt použít jako zástavu vůči bance.

Pro zástavu nezbytnou k vyřízení hypotéky můžete využít jinou nemovitost (byt, dům, stavební pozemek) v dostatečné hodnotě. Nejčastěji je to majetek rodičů či dalších příbuzných.

Pokud nemáte možnost jiné zástavy, ale v době "koupě" je družstvem již povolen následný převod bytu do osobního vlastnictví, je možné vyřídit tzv. předhypoteční úvěr. Ten je řádově o 1% p.a. dražší do doby, než přejde do osobního vlastnictví a je následně zastaven vůči bance. Pro žadatele o úvěr, kteří nemají možnost jiné zástavy, je to často jediná alternativa financování – pomineme-li některé stavební spořitelny. Předhypoteční úvěr však nabízejí jen některé banky.

Tip: Zajímavá investiční varianta je také koupě bytu v zahraničí - Byty v Chorvatsku

Jednejte rychle

ČNB s platností od 4.8.2017 zvýšila úrokové sazby a od 1.10.2018 zpřísnila podmínky pro možnost získání hypotéky. Proto, pokud zvažujete nákup nemovitosti, vybírejte nemovitost rychle, abyste mohli začít se svým finančním poradcem s přípravou úvěru. Čím dříve budete mít hypotéku vyřízenou, tím bude hypoteční úvěr levnější.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši hypotéku.
  • Poradíme Vám s výběrem toho nejlepšího hypotečního úvěru tak, aby byl skutečně výhodný nejen z pohledu úrokové sazby, ale i dalších poplatků.
  • V případě realizace hypotéky prostřednictvím nás nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou banku.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

 

Zanechte nám na sebe kontakt, my Vám zavoláme