Obsahem dobrých pojistek je i pojištění invalidity. Češi se však příliš neobávají rizik spojených s invaliditou. Přitom je to jedno z nejzásadnějších pojištění!

Obyvatelé ČR by se z pohledu pojištění invalidity dali rozdělit do dvou skupin:

 • První skupinu tvoří lidé, kteří nemají žádné pojištění invalidity.
   
 • Zvažte výši pojistky pro riziko invalidityDruhou skupinou jsou pak lidé, kteří sice uzavřou pojištění invalidity, ale na příliš nízkou částku, nejčastěji je to na 300 tisíc korun. Je však třeba si uvědomit, že důsledkem invalidity je ztráta pravidelného příjmů ze zaměstnání a zároveň velmi vysoké náklady na bezbariérovou přestavbu domu, pořízení invalidního vozíku a dalších pomůcek, nebo náklady na péči ošetřovatele. A to částka 300 tisíc korun rozhodně nepokryje.

Pozor! Sjednaná výše pojištění zdaleka není všechno

Vysoká pojistná částka je jedna věc. Neméně důležité je také to, aby pojistka zahrnovala také jeden z mimořádně frekventovaných důvodů přiznání invalidity (především prvního stupně). Tím jsou výhřezy plotýnek a potíže s páteří celkově. Totéž platí u rizikovějších sportů (ať už profesionálně, nebo jen rekreačně provozovaných).

Pojišťovna A B C D E F G H I J K
Páteř / ploténky                      
Rizikové sporty                      

Tabulka ukazuje, že:

 • Pojišťovny „A“ či „D“ a „E“ atd. by invaliditu z důvodu potíží s páteří či ploténkami neplnily vůbec. U pojišťovny „C“ byste museli splnit ještě několik podmínek, abyste pojistnou částku dostali.
   
 • Dále je také vidno, že většina pojišťoven má se sportovci „problém“ či musí splnit další podmínky. Přesto, dva ústavy vidí sportovce rády v řadách svých klientů.


Nechejte si od našeho odborníka říct, zda Váš sport spadá do kategorie „rizikový“. Případně změňte pojišťovnu. Totéž platí o zjištění výluk v oblasti kosterního systému. Nestojí Vás to nic. Jen klidný spánek a ten za to stojí!

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

 • Konzultace a poradenství zdarma.
 • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši pojistku.
 • Poradíme Vám s výběrem pojistky tak, aby skutečně maximálně kryla případnou invaliditu.
 • V případě realizace pojistky nic neplatíte!
 • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovnu.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

Souhlasím s VOP *

Všechny položky označené * jsou povinné.