Před několika lety jste uzavřeli smlouvu na pojištění automobilu, nemovitosti, domácnosti, životní pojištění, pojištění proti úrazu, nemoci apod. Jste tedy v klidu, protože když se něco stane, jste pojištění. Ale jste pojištění dostatečně?

Nevyhazujte peníze oknem!

Jsou ale tyto pojistky stále funkční a mají pro vás stále stejný význam, jako v době jejich uzavření? Většinou uzavíráme pojištění na delší dobu, často na několik let. A pokud máte uzavřenou pro vás nevyhovující smlouvu, obvykle to zjistíte až v případě, kdy už je pozdě. Pak si uvědomíte, jakou obrovskou částku to za těch let v součtu dělá a kolik peněz jste vlastně vyhodili oknem.

Typickým příkladem je například tržní cena vašeho automobilu, která se každým rokem neustále snižuje. Většina lidí však platí pojistné ve stejné výši, kdy automobil pořizovali, tudíž za mnohem vyšší cenu, než je potřeba!

Víte, že je možné snížit výši pojistného dle aktuální hodnoty auta a přitom nepřijít o bonusy za jízdu bez nehody? Informujte se u své pojišťovny.

Pravidelná aktualizace pojistek vám ušetří desetitisíce!

Kdy podrobit pojistné smlouvy revizi? Vždy, když:

  • došlo u Vás ke změnám, jako např. narození dítěte, nové zaměstnání, koupě domu, splacení hypotéky a jiné změny na majetku či ve finanční situaci,
     
  • nastavení pojistek už nekryje dostatečně Vaše potřeby.


I když výše měsíční platby za pojištění nemusí být příliš vysoká, v horizontu několika let už vytvoří pěkný balík peněz. A je na vás, jestli tento balík peněz zužitkujete, nebo vyhodíte z okna. Proto je potřeba sjednání pojištění (jakéhokoli) nepodceňovat.

Toto si Češi často neuvědomují a tak mají pojistky, které (už) jim nekryjí potřebná rizika, platí zbytečně vysoké pojistné částky, anebo mají sjednaná pojištění na zbytečná rizika, případně mají stejná rizika pojištěná duplicitně. Přitom pravidelné aktualizace a měnění pojistek ušetří i tisíce korun!

Jak často aktualizovat pojistné smlouvy?

Aktualizace pojistných smluvPředevším u neživotního pojištění je vhodné aktualizovat pojistku každé 2 - 4 roky. U životní pojistky by měla být revize s každou životní změnou, tzn. například při narození dítěte, koupi domu, splacením hypotéky apod.

Také v případě, kdy se zvýší hodnota vašeho movitého i nemovitého majetku. Například v případě rekonstrukce sjednané pojištění už neodpovídá aktuální hodnotě majetku a v případě škodní události dříve sjednaná pojistná částka již nepokryje vzniklé škody.

Získejte to nejlepší pojištění

Je důležité ještě před podpisem jakékoliv pojistné smlouvy věnovat dostatečnou pozornost pojistným podmínkám. Včetně toho, kdy a za jakých podmínek lze smlouvu měnit. Díky konkurenci na trhu se může stát, že člověk nakonec získá lepší pojistné krytí za stejnou, nebo dokonce nižší cenu, než kterou platil za pojištění před pár lety. Pro hledání toho nejlepšího pojištění právě pro Vás jsme tady my.

Nabízíme Vám:

  • Konzultaci a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši pojistku.
  • Poradíme Vám s výběrem pojistky tak, aby skutečně maximálně kryla případnou pojistnou událost.
  • V případě realizace pojistky nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovnu.

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.