Jelikož nepatřím já ani můj manžel do skupiny lidí, kteří mohou mít to, co si zamanou, musím se snažit vyjít i s málem, které máme, a snažit se, aby náš život byl na úrovni a kvalitní. Šetříme, kde se dá. Už jsme si na to zvykli tak, že nám to nepřipadá jako zátěž.

Kvalitně a levně z Lídlu

V sekáči nenakupujeme a nikdy nakupovat nebudeme, jelikož to neumíme a odrazuje nás již při vstupu „vůně“ obchodu. Přesto si myslím, že nechodíme špatně oblékaní. Hodně věcí nakupujeme v Lidlu, který nabízí kvalitní a cenově dostupné jak spodní prádlo, tak i svrchní oblečení. Materiál je prodyšný, velmi příjemný a dobře se nosí. Jinak mi nevadí, když si pořídíme loňský model, který je mnohdy o víc než polovinu levnější.

Velká balení, to je naše

Šetřit se dá i na potravinách. I když nestojím u marketu před otevírací dobou, jakmile se objeví nějaká výhodná cena zboží, přesto nakupuji ráda zboží, které je cenově výhodné. Výhodnější je nakupovat větší balení čehokoliv. Maso si rozdělím na víc dílů tak, aby mi množství stačilo na dva obědy.

Šampony, prací prášky, aviváž a jiné zboží drogerie je také výhodnější kupovat ve větším množství. Menší balení se prodraží.

Samozřejmě, že nakupovat jezdíme, až je toho potřeba víc a zbytečně se nejezdilo. V dnešní době se vyplatí sledovat letáky, které vydává každý obchodní řetězec. Míváme jich plnou schránku jako snad každý. Hlídám si, kdy nabízejí akční zboží třeba i s poloviční cenou, než je obvyklé.

Některé hypermarkety vydávají i slevové kupóny, které už nám také ušetřili spoustu peněz. 

Před každým nákupem si vytvořím nákupní seznam, kterého se striktně držím, tím se vyvaruji nakupování nepotřebných věcí. Účtenky si schovám, mám tak přehled, kolik za měsíc utratím, a také vidím, jak se všechno nenápadně zdražuje.

Obálkový systém není možný, protože platím kartou, a tak si nemůžeme rozdělit finance do škatulek a rozdělit si rozpočet na různá vydání.

Krmivo pro zvířata zásadně z internetu

Výdaje na stravu máme zvýšeny o potřebu našich domácích mazlíčků, kteří chtějí také jíst. Samozřejmě jim nekupujeme to nejlevnější, ale kupujeme kvalitní granule, kapsičky a pamlsky. Granule kupuji přes internet ve větším balení a vybírám tu nejvýhodnější cenovou nabídku, nejlépe s dopravou zdarma. Když je doprava zdarma až od určité částky, přikoupím třeba i něco, co bych potřebovala až za měsíc a doručení nemusím platit.

Vyplatí se to, mám zásobu na 3 měsíce, někdy i déle.

Potřebujeme-li nový spotřebič, počítám už při jeho nákupu

Pokud se chystám koupit novou pračku nebo lednici, vybírám podle energetického štítku. Výrobek s označením A nebo A+ mi napoví, co je ideální volbou. Ročně mi totiž ušetří na spotřebě energie pár tisíc.

Na něčem se šetřit nevyplatí

V naší domácnosti byste nenašli obyčejnou žárovku, jsme vybaveni úspornými. Pořizovací cena je sice vyšší, ale žárovky mají dlouhou záruku, nekazí se a spotřeba je minimální.

Mám šikovného manžela, který zvládne i vymalovat, ke škodě malířů, kterým nedáváme vydělat. Barvy nekupujeme podle ceny, ale podle kvality, protože levné barvy špatně kryjí původní malbu, musí se několikrát přetírat, tak nakonec malování vyjde ještě dráž než s dražší barvou, která je kvalitnější.

Obuv bych sobě ani manželovi nekoupila nekvalitní, proto na ní nešetřím. Dále nešetřím na kvalitě brýlí a stomatologii.

Ušetřit se dá na ledasčem, stačí nakupovat s rozumem a s jasnou představou, co vlastně chceme, aby se pak pořízené věci nestaly zbytečnými a nevyužitelnými a my nelitovali zbytečné investice.