Velmi oblíbeným se v posledních letech stává nábytek z umělého ratanu. Pro své kvalitní vlastnosti si umělý ratan vybudoval výbornou pověst a získal mnoho příznivců, jejichž řady se neustále rozšiřují. Jednou z jeho nesporných výhod je především odolnost. Umělý ratan totiž díky stálobarevnosti a nulové absorpci vody úspěšně odolává UV záření i nepříznivým vlivům počasí. Díky těmto vlastnostem je hojně využíván nejen do vybavení v interiéru, ale i jako zahradní nábytek, nábytek na balkónech, terasách a lodžiích.

 

Krásný a přitom pohodlný a praktický nábytek z ratanu

I přes vysokou odolnost materiálu je ale určitě vhodné nevystavovat ho působení vlivu počasí celoročně. Jeho vzhled zachováte a životnost prodloužíte tím, že ho mimo sezónu přikryjete, případně uklidíte na suché zastřešené místo. Konstrukce nábytku je lehká a umožňuje stohovatelnost, což díky významné úspoře místa značným způsobem ulehčuje právě jeho „zazimování“ i v případě, že vlastníte sestavu o větším počtu kusů nebo i několik sestav dohromady. Nejen z tohoto důvodu se nábytek z umělého ratanu stal velmi oblíbeným mezi majiteli restaurací, hotelů i barů.

Nábytek z umělého ratanuRatanový nábytek je funkční a nenáročný na údržbu

Další z výhod umělého ratanu je bezesporu i nenáročná a jednoduchá péče a údržba. Umělý ratan stačí pouze otřít vlažnou vodou. Nepotřebujete žádné speciální oleje ani jiné přípravky a pomůcky. A pokud máte navíc možnost uložení nábytku mimo sezónu do krytých suchých prostor, je v podstatě nezničitelný a vaše investice do umělého ratanu se vám stoprocentně vyplatí.

Pozor na kvalitu ratanového nábytku

Bohužel i nábytek z umělého ratanu je na trhu k dostání v různé kvalitě. Jeho velmi nízká cena často signalizuje nekvalitní provedení, které má pochopitelně vliv na celkovou životnost nábytku a ten pak samozřejmě nemůže být ani nositelem kvalitních vlastnosti, pro které je umělý ratan vyzdvihován a tak oblíben. Proto volte jen prvotřídní kvalitu. Jen tak budete maximálně spokojeni s návratností své investice. S ratanovým nábytkem v prvotřídní kvalitě a s atraktivním designem budete jistě spokojeni. Stylově doladí každý interiér a exteriér a dodá jim punc elegance a vytříbeného vkusu.