Odborná poradna > Pojištění > Životní pojištění > Je nutné uzavřít k hypotéce nové životní pojištění a nahradit tak stávající?

Je nutné uzavřít k hypotéce nové životní pojištění a nahradit tak stávající?

 1. Avatar
  lenka.sur (0 příspěvků) Pátek 11.05.2018 12:06:53

  Mám uzavřené životní pojištění a řekla bych, že mám docela dobrou smlouvu, kterou bych nerada rušila. Teď se chystáme vyřizovat hypotéku, u které bude banka životní pojištění požadovat. Musím si uzavřít nové životko, nebo můžu zůstat u stávající smlouvy a v bance jen doložit, že životní pojištění už mám uzavřené?

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Martin Gajda (69 příspěvků) Středa 06.06.2018 22:42:26

  Téma hypoték (s pojistkou či bez pojistky) a stejně tak i téma životní pojistky (na co, na kolik, zda vůbec) je natolik komplikované, že je třeba se OSOBNĚ poradit s profesionálem. Navíc ještě takovým, který Vám ukáže i statistiku rizik. Pak si uděláte jasno...
  Přesto alespoň krátce:
  Pokud banka pojistku vyžaduje, stanoví i její parametry.
  Pokud už stávající smlouvu máte, nechejte si od odborníka posoudit, jak s ní naložit a případně, zda je využitelná pro dozajištění bance.
  Často je hřích současnou smlouvu rušit. Přesto - občas můžete na změně takové pojistky ušetřit.
  Bez informací podmínek banky a nastavení Vaší smlouvy však není možno seriozně poradit. Navíc - bez znalosti Vaší osobní / rodinné / příjmové atd. situace by rada konkrétní byla nekorektní...

 2. Avatar
  pan.kral (123 příspěvků) Pátek 11.05.2018 19:39:42

  Většině banky by mělo stačit vaše stávající pojištění. Tudíž nové nemusíte zařizovat.

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.