![Avatar](/content/userprofileimages/no.jpg)
Klidně se můžou pojistit v domovské zemi, ale i tu není problém zřídit si pojištění, platí pro ně speciální podmínky, jelikož se jedná o nerezidenty.
Klidně se můžou pojistit v domovské zemi, ale i tu není problém zřídit si pojištění, platí pro ně speciální podmínky, jelikož se jedná o nerezidenty.
V případě, že cizinec pochází ze státu, který je členem EU, neměly by být v podmínkách větší rozdíly.
Může se to lišit podle toho, z jaké země cizinec pochází.
Záleží na situaci cizince a na zemi původu, ale na pojištění má také nárok.
Podmínky by měly být podobné, asi záleží na pojišťovně.
Na pojištění mají u nás cizinci nárok stejně jako každý jiný.
Cizinci si mohou zřídit zdravotní pojištění na území ČR, těch produktů, ze kterých si mohou vybrat je celá řada, jedná se například o Maxima pojišťovnu, která nabízí variantu STANDARD, kdy platí 400 Kč/měsíc, toto pojištění kryje akutní lékařské zákroky nebo variantu 500 Kč/měsíc.
Cizinec si u nás pojištění sjednat může, ale co se podmínek týče, odvíjí se od několika faktorů.
Záleží to na tom, zda se jedná o občana EU, ti by měli mít podmínky stejné jako my. U ostatních cizinců se to myslím lehce liší.
Podmínky se liší podle toho, zda se jedná o občana EU nebo ne. Také bych zvážila, jak dlouho bude na území ČR pobývat.
Tak zatím mají myslím cizinci stejné podmínky jako my.
Tak otázkou je, jestli to má smysl, pokud tu bude dlouhou dobu v čr tak asi ano, bude taky asi záležet na to, zda je to člověk z EU nebo ze třetích zemí...
Co se podmínek týče, tak určitě záleží na pojišťovně, ale jinak v tom nejsou velké rozdíly - cizinec se u nás může pojistit, jako kdokoli jiný.
Mají na pojištění nárok, jako všichni ostatní.
Myslím, že v tom není žádný problém.
Pojištění není problém i pro cizince, stačí zažádat u dané pojišťovny. Veškeré informace poskytnou. Jsou na to nachystaní.
Pojišťovny nabízejí pojištění cizinců, ale musí se o to zažádat a každá pojišťovna má trochu jiné podmínky. Všeobecně se to ale většinou rovná veřejnému pojištění místních občanů.
Ahoj, zde zasílám odkaz na položené téma. Třeba se bude hodit :-)
https://www.vzp.cz/pojistenci/informace-a-zivotni-situace/zdravotni-pojisteni-cizincu
Cizinec by u nás měl mít právo o pojištění si požádat.
Také si myslím, že i cizinci mají na pojištění nárok.
Pojištění by samozřejmě mělo být přístupné i pro cizince.
V tom by neměl být žádný problém. Každá pojišťovna by měla pojištění vyřídit.
Jak je to se zdravotním pojištěním u cizinců? Jaké jsou podmínky uzavření pojistky?