Vyrazte si společně s rodinou na trhy do Klodzka. Jedná se o příhraniční město v Polsku, cesta tedy nějakou dobu potrvá, ale věřte, že se výsledek vyplatí.

Vyrazte nakupovat oblečení

Dámy, sháníte plesové šaty, zimní kabát, nebo luxusní kostým do práce? A vy, pánové, chcete si vybrat ten nejlepší oblek, koženou bundu na vaši motorku nebo se snad jen chcete poohlédnout po něčem novém a nechcete příliš utrácet? Trhy v Klodzku vám nabídnou nepřeberné množství stánků s oblečením. Já osobně mám odsud několik kusů, a ačkoli se může zdát, že se jedná pouze o tržnici, všechny šaty, obleky, dokonce i obyčejná trika, jsou v porovnání s českými tržnicemi mnohem kvalitnější.

Ceny místních prodejců se pohybují obvykle kolem klasických cen, ovšem výběr je zde mnohonásobně větší!

Přišlo mi jako nemožné sehnat plesové šaty do 1500 korun v českých obchodech. Jistě, nebyl problém najít takové šaty, ovšem žádné z cenově přístupných se mi nelíbily, a pokud ano, neseděly. V Klodzku jsem si vybrala hned u prvního stánku. Ovšem u každého dalšího jsem našla oblečení, které by se mi líbilo.

Můžete platit v Kč za pevné ceny, anebo si cenu usmlouvat

Jak jsem již zmínila, jedná se o příhraniční město, není tedy problém platit zde českými korunami. A co je na celé věci nejlepší? Smlouvání. Pokud jste v tom dobří a nevzdáte se, z vlastních zkušeností vám mohu svěřit, že je možné tak ušetřit i pět set korun.

Nábytek levně? V Polsku!

Hned za hranicemi Polska se také nachází obchod s nábytkem. Jde o jeden z mnoha, od přátel mám doporučení i na další podobné obchody dále za hranicemi. Obchody s nábytkem jsou stavěny především na podobném principu jako například IKEA. Sháníte-li levně skříně, křesla či gauče, rozhodně se vám vyplatí udělat si s vozíkem za autem menší projížďku.

I vaše děti si přijdou na své. Mohou si projít pokoje, posedět na křeslech a něco si namalovat nebo si hrát s plyšáky, než se maminka s tatínkem dohodnou na barvě gauče.

Děti se nudit nebudou

Návštěvu Polska můžete pojmout jako rodinný výlet. Může se zdát, že chození po trzích je nezáživná věc, ovšem opak je pravdou. Zdejší stánky se samozřejmě věnují i dětské módě. Ale mimo jiné jsou tu i ty s hračkami a spousta prodejců má pod svou plachtou speciální polské bonbony, které jinde než na těchto trzích nekoupíte. A věřte mi, jak je jednou ochutnáte, budete za hranice naší republiky jezdit jen kvůli nim.

Jednoduše tedy: Levné nákupy mohou být i zábavou, pokud se rozhodnete pro příhraničí Polska.