Už jste někdy kývli na první nabídku a později zjistili, že existují i lepší možnosti? Stalo se mi to téměř vždy, když jsem se aktivně nepídil po jiných alternativách. Když však dané problematice nerozumím, je náročné hledat a vybírat si. Žel, v mnoha oblastech mi na českém trhu chybí odborná rada. Natožpak srovnání nabídek od důvěryhodného nezávislého odborníka. Proto je na místě požadovat i u finančních služeb přidanou hodnotu - „Výběrové řízení“.

Konkrétní příklad z praxe, rok 2014
Nedávno jsem řešil následující požadavek. Můj klient chtěl koupit starší rodinný dům. Zavolal mi, že část prostředků ve výši 1 milionu korun bude potřebovat půjčit a že se informoval v bance, kde má svůj běžný účet. Tam mu úvěr samozřejmě nabídli. Jeho otázka zněla: Co mi nabídnete Vy? A já na to: „Zdarma Vám udělám výběrové řízení“. To jej zaujalo, já se dal do výběru a tady je výsledek:
„Jeho“ banka – úrok 2,69% p.a.
Výsledek mého výběru – úroky různých bank od 2,20% až po 2,94% p.a.
Navíc, u jeho dosavadní banky činily poplatky za vedení účtu a další položky v průměru 250,- CZK měsíčně. Banka, která na základě mého výběrového řízení zvítězila nabídla klientovi vedení účtu zcela zdarma. K tomu výběry z libovolného bankomatu po celém světě také zdarma.
Pojďme si spočítat orientační úsporu pro klienta při využití služby výběrového řízení, ve srovnání s jeho prvotní nabídkou.

  • Úroky na hypotéce jsou za období 5 leté fixace nižší o cca 24 500,- Kč.
  • Na poplatcích za vedení účtu ušetří dalších cca 15 000,- Kč.

Výběrové řízení tedy mému klientovi přineslo celkovou úsporu řádově 40 000,- Kč v pětiletém horizontu.

Nechte si udělat nezávislé výběrové řízení

Také si rádi vybíráte? Tak si vybírejte. Nekupujte finanční konfekci. Zdarma si nechejte šít na míru. A kdo na tom vydělává? Vaše peněženka a domácí rozpočet.

 

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.