Úroky klesají…“Hurá!“...nebo „Ach jo…“? Záleží, v jaké jsme situaci. Nejprve se podíváme na důvody obou uvedených reakcí. V závěru pak na situaci, která se týká většiny z nás.

Hurá, úroky klesají

První pokřik je na místě u těch z nás, kteří jsme v nedávné době zřizovali či refinancovali svoji hypotéku. Úrokové sazby jsou nevídaně blízko nule.

Ach jo, úroky klesají

To povzdechnutí z nadpisu patří každému, kdo má tendenci finanční kapitál odkládat. Díky výši, nebo spíše níži úroků, se ze spořících účtů stávají nespořící účty. A při sledování výnosů termínovaných vkladů člověk slzí, aniž by k tomu potřeboval cibuli.

Jedinou alternativou jsou (krom standardních, státem dotovaných produktů) investiční fondy.

I přes nepříliš optimistický tón předchozího odstavce lze několik málo solidně úročených výjimek najít. Aktuální nabídky na českém trhu a jejich podmínky je však třeba probrat s finančními odborníky.

Reakce stavebních spořitelen

Většiny z nás se týká reakce stavebních spořitelen na klesající trend výše úročení z vkladů. Každá se v současné době snaží úroky výrazně snížit. Což může však pro nás majitele smluv být nepříjemným překvapením – některé stavební spořitelny rozesílají svým klientům oznamovací dopisy, že od následujícího období se snižuje úroková sazba. V některých případech můžete ve vaší poštovní schránce najít dopis s informací o zrušení smlouvy ze strany spořitelny. A to bez ohledu na to, že do cílové částky máte ještě hodně daleko. V takových případech (nebo ještě před obdržením takového dopisu) se obraťte na nezávislého odborníka, který vám poradí, jak ze smlouvy dostat maximum možného pro vás a hlavně - včas zareagovat.

Výhody setkání s nezávislým odborníkem na finance

  • Nezávazná a bezplatná konzultace
  • Vyhledání veškerých úsporných možností
  • Vyřízení administrativy na jednom místě
  • Prodiskutování možných kombinací, na kterých ušetříte
  • Kalkulace více bankovních domů pro snazší orientaci bez ztráty vašeho drahocenného času
  • Výběr banky, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům
  • Nemusíte obíhat jednotlivé banky a zjišťovat rozdíly a dělat si náročnou analýzu


Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.