Granule, konzervy, kapsičky, pamlsky... Všude se na nás hrnou reklamy upřednostňující různé značky krmiva pro psy. V dnešní době má téměř každý větší obchod či supermarket regály s nabídkou jídel pro psy v různě velkých balení a cenových relacích. Jak se v nabídce zorientovat a vybrat to pravé, co váš pes opravdu potřebuje?

Jaké krmivo pro psa zvolit?

Nejdříve se podívejme na barfování, tzn. krmení syrovým masem. Takové krmení je náročné na finance, čas, přípravu i skladování. Pokud totiž chcete pro psa opravdu kvalitní syrové maso, je třeba maso kupovat průběžně, abyste zajistili jeho čerstvost. Zároveň je nutné mít pro maso prostor v mrazící i chladící části ledničky, ne-li maso pro psa skladovat zcela odděleně od potravin, které máme ke konzumaci my - lidé. A pokud rádi s pejskem cestujete nebo chodíte na několikadenní výlety, pak je skladování syrového masa o to náročnější.

Dalším úskalím je složitější sledování vyváženosti stravy, a to také u stravy pro psy vařené doma - aby váš pes měl dostatek vitamínů a minerálů. V opačném případě mohou u vašeho psa vzniknout problémy s trávením a trávícím traktem.

Z tohoto pohledu se nejvíce vyplatí suchá krmiva pro psy ve formě granulí.
 

 

Dívejte se na složení krmiva - váš pes není slepice!

Díváte se v obchodě spíš na cenu, nebo na složení krmiva? Na trhu je celá řada granulí různých značek. Které psí granule jsou ty nejlepší však kolikrát nenapoví cena granulí, ale etiketa, na které je podrobně popsáno složení. Nejlepšími granulemi jsou ty, které obsahují vysoké procento masa a minimum obilovin.

Granule pro psy, které obsahují vysoký podíl obilnin, jsou pro pejsky špatně stravitelné, protože psí sliny nemají dostatek enzymů, které by si uměly s obilninami poradit. Pejsci z nich nezískají důležité živiny, které potřebují pro stavbu kostí, svalů, kloubů a v neposlední řadě i pro zdravou srst. Po takových nekvalitních granulích pejsci akorát jen ztloustnou!

Jen kvalitní granule obsahují všechny potřebné přísady, které zajišťují lesklou srst, pevné drápky, kosti, klouby, vazy a zajišťují správnou funkci trávicího traktu.

Nejlepší psí krmivaJaké krmivo je určené pro vašeho psa?

Označení pro jakou kategorii psů je krmivo určené má svůj smysl. Takové krmivo totiž svým složením odpovídá právě dané kategorii. Je přizpůsobené velikosti psa, plemenu, jeho stáří. V úvahu při výběru krmiva berte také zatížení psa nebo máte-li doma březí nebo kojící fenu. Důležité je krmení kastrovaného psa nebo feny granulemi pro ně určenými.

Pokud je váš pes na něco alergický, nebo máte na nějakou alergii či intoleranci podezření, měli byste výběr krmiva konzultovat s veterinářem. Veterinář vám většinou doporučí krmit pejska hypoalergenními granulemi, které jsou určeny především pro psy se zdravotními potížemi a z velké části dokážou zdravotní problém vašeho pejska vyřešit.

Nejlepší krmivo pro psy

Při výběru vsaďte na granule, konzervy i pamlsky od osvědčených firem, které jsou velmi dobře hodnoceny zkušenými chovateli psů. Složení takových výrobků plně odpovídá potřebám ke zdravému vývoji a kvalitnímu životu vašich psích kamarádů.

Věděli jste, že dnes se za nejlepší granule považují granule za studena lisované? Uchovávají si totiž co nejvíce vitamínů a živin v přirozeném stavu.

Kvatlitní krmivo chutná každému pejskovi. Přesto, rozhodnete-li se pro určité granule, je dobré koupit nejdříve menší množství, abyste zjistili, zda právě tyto budou vašemu psovi chutnat.