Překlenovací úvěr, nebo-li meziúvěr umožňuje vzít si úvěr ze stavebního spoření vlastně ihned, jakmile úvěr potřebujete, bez ohledu na to, jak dlouho spoříte a kolik máte naspořeno.

Nejčastější možnosti použití úvěrů (meziúvěrů) ze stavebního spoření:

  • Koupě nemovitosti (byt, dům, stavební pozemek)
  • Refinancování stávajícího úvěru na bydlení
  • Rekonstrukce nemovitosti určené k bydlení
  • Výstavba


Dále také pro účely zpětného proplacení finančních prostředků již dříve uhrazených, nebo k vypořádání majetkových poměrů.

Podmínky překlenovacího úvěru

Pokud nemáte naspořenou minimální procentuální výši z cílové částky, kterou máte ve smlouvě o stavebním spoření sjednánu, nebo pokud nespoříte alespoň 2 roky, ani nemáte splněné tzv. hodnotící číslo, pak i přesto máte možnost čerpat úvěr ze stavebního spoření - konkrétně překlenovací úvěr. Takže peníze můžete získat, i když nemáte naspořeno, ani když nemáte splněnou podmínku dvouletého spoření.

Výše úrokové sazby

Úroková sazba u překlenovacího úvěru může být sjednána fixně po celou dobu jeho trvání, anebo jen po určitý časový úsek (3, 5, 10 let) podobně jako u hypotéky. Záleží zde také na úrokové sazbě, která může být levnější, ale také dražší, než u standardní hypotéky. Pro posouzení vhodnosti překlenovacího úvěru proto doporučujeme kontaktovat finančního poradce, jakožto odborníka na úvěry na bydlení.

Platby u překlenovacího úvěru

U překlenovacího úvěru splácíte úroky z celkové výše úvěru a zároveň dospořujete do částky (cílové částky) minimální výše poskytnutého úvěru. Obvykle se tato minimální výše pohybuje mezi 40– 50 %. Čím vyšší částkou budete dospořovat, tím rychleji ukončíte překlenovací část úvěru a dříve tak přejdete do řádného úvěru ze stavebního spoření.

Víte, že u překlenovacího úvěru máte možnost mimořádných splátek bez sankcí či poplatků?

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Váš úvěr.
  • Poradíme Vám s výběrem úvěru tak, aby byl skutečně výhodný nejen z pohledu úrokové sazby, ale i dalších poplatků.
  • V případě realizace úvěru nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou stavební spořitelnu ani banku.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

Souhlasím s VOP *

Všechny položky označené * jsou povinné.