Hypoteční banka je banka, která se specializuje pouze na hypoteční úvěry. Byla založena v roce 1991 v Hradci Králové jako univerzální banka regionálního charakteru. Od roku 1995 se Banka profiluje jako specializovaná banka na hypoteční úvěry s celostátní působností.

V roce 2000 koupila Hypoteční banka skupinu IPB. Pod současným názvem působí Hypoteční banka na trhu od roku 2006. Banka je součástí  finanční  skupiny  ČSOB. Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB) je od roku 2009 jediným akcionářem Hypoteční banky.

Hypoteční banka je 100% vlastníkem společnosti SousedeCZ, s.r.o.

Své služby nabízí Hypoteční banka především prostřednictvím vlastní sítě poboček (více než 30) a individuálních poradců včetně externích (celkem přes 12 tisíc poradců). V pobočkové síti naleznou klienti vybrané bankovní produkty a služby skupiny ČSOB související s hypotečním financováním.

Hypotéka od Hypoteční banky

Meziroční nárůst hypoteční banky činí 19 %. Průměrná výše poskytnutého hypotečního úvěru činí cca 1,9 mil. Kč. Tržní podíl Hypoteční banky je 29,2 %.

Hypoteční banka drží prvenství v celkovém objemu hypotečních úvěrů poskytnutých občanům.

Schválené hypoteční úvěry od Hypoteční banky

Hypoteční Banka spolupracuje mimo ČSOB také např. s Poštovní spořitelnou a ČMSS, hypotečními specialisty, finančně poradenskými společnostmi, realitními či developerskými společnostmi.

V současnosti nabízí Hypoteční banka úrokovou sazbu 2,59 % pro hypoteční úvěr ve výši od 1 milionu korun s fixací úrokové sazby na 3 roky při LTV (poměr výše úvěru k ceně nemovitosti) do 70 %.

Ještě v první polovině loňského roku byla průměrná úroková sazba pod 2 %:

Hypoteční banka - úroky hypotéky

Hodnocení Hypoteční banky

Výhody HB


+ Přední banka specializovaná na hypotéky.

+ Široká síť poboček.

+ Značné zkušenosti se všemi druhy hypoték – refinancování, koupě, výstavba atd.

+ Velký počet smluvních odhadců.

+ Při využití doplňkových služeb (platební karta, pojistka nemovitosti, rizikové životní pojištění, investiční fond atd.) lze dohodnout vedení běžného účtu u ČSOB nebo u Poštovní spořitelny zdarma.

+ Pro své služby v oblasti financování bydlení využívá své hypoteční pobočky / kanceláře a celou řadu externích zprostředkovatelů.

+ Banka nabízí ke svým hypotékám především rizikové životní pojištění „pro případ neschopnosti splácet“.

+ Má k dispozici poměrně široké spektrum možností výběru doby fixace a to s výraznými rozdíly v úrokových sazbách.

+ Umí dobře řešit i hypotéky pro cizince, případně české občany s příjmem ze zahraničí.

 

Nevýhody HB


- Ve srovnání s konkurencí má „průměrné“ požadavky na bonitu.

- Banka netoleruje byť jen minimální negativní záznam v bankovních registrech.

- Je poměrně citlivá na mladé klienty, obzvláště pak bez prokázání hladké úvěrové minulosti.

- Především u delších fixací je úrok hodně vysoký.

 

Komentář finančního poradce – Ing. Martin Gajda, OVB Allfinanz a.s.


Ing. Martin GajdaHodnocení banky odpovídá realitě. Pro banku je velmi důležitá úvěrová historie klientů (především těch mladších). Nutno zkusit osobně projednat poplatek za odhad nemovitosti a vedení běžného účtu.

Co se týká úroků HB, výše úrokové sazby ve srovnání s konkurencí v různých časových obdobích bývá často velmi rozdílná. Občas lze na regionálních pobočkách zajistit vyšší slevu na sazbě.

Rozhodně doporučuji porovnat u finančního odborníka sazby s konkurencí. To platí pro všechny účely hypotéky bez rozdílu.

 

Zanechte nám na sebe kontakt, my Vám zavoláme