Výplatu pojistného plnění z úrazového pojištění můžeme očekávat v případě, že v důsledku úrazu dojde k přechodnému tělesnému poškození, trvalému tělesnému poškození, nebo smrti pojištěného.

Kolik peněz vám pojišťovna z úrazové pojistky vyplatí? K tomu slouží takzvané oceňovací tabulky, které si každá pojišťovna vytváří sama a údaje v nich pečlivě střeží. V těchto tabulkách je obvykle uveden maximální počet dní léčby, za který může být sjednaná dávka denního odškodného vyplacena. Pokud se zraněný léčí déle, pojišťovna zpravidla více peněz nevyplatí.

Pojistné plnění může být určeno buď jednorázově vyplacenou pojistnou částkou, nebo třeba i ročním důchodem – většinou doživotním. O rychlosti vyplacení pojistného plnění z úrazového pojištění rozhodujete již při výběru pojišťovny. V některé můžete dostat peníze z pojistky ještě před ukončením léčby, u jiné až po ukončení léčby, popřípadě dostanete alespoň nějakou zálohu.

Pojišťovny, které vám vyplácí pojistku ještě před ukončením léčby, začínají s likvidací pojistné události ihned po vašem úrazu a vyplacení pojistného plnění tak nabízí již po několika dnech. Některým z nich navíc k nahlášení pojistné události stačí pouze lékařská zpráva z vašeho poúrazového ošetření.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši pojistku.
  • Poradíme Vám s výběrem pojistky tak, aby skutečně maximálně kryla Váš případný úraz.
  • V případě realizace pojistky nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovnu.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

Souhlasím s VOP *
Souhlasím se sdílením kontaktu *

Všechny položky označené * jsou povinné.