Téměř 90 % případů úmrtí, často předčasných, mají na svědomí závažné choroby. Mezi nejčastějšími příčinami smrti jsou nemoci oběhové soustavy a nádorová onemocnění.

Infarkt myokardu

V České republice je ročně zaznamenáno až 22 000 případů akutního nebo opakujícího se infarktu myokardu. Obecně se infarkt objevuje častěji se stoupajícím věkem, výjimkou bohužel ale nejsou ani pacienti, jež toto onemocnění postihne mezi dvacátým a třicátým rokem života. Vzhledem k závažnosti onemocnění je u přeživších pacientů poměrně dlouhé, až tříměsíční období rekonvalescence, kterému předchází v průměru 6 dní trvající hospitalizace ve zdravotnickém zařízení.

Rakovina

Česká republika zaujímá přední příčky v počtu onkologických onemocnění. Po nemocech srdce a cév zůstává rakovina dlouhodobě druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR, a to u obou pohlaví. Mezi nejčastější diagnózy onkologických onemocnění patří u mužů nádory prostaty, tlustého střeva a plic, u žen nádory prsu, tlustého střeva, dělohy a plic.

Pojištění vážných nemocíDalší závažná onemocnění

Mezi další závažná onemocnění patří pak klinicky potvrzená slepota, klinicky potvrzená hluchota, totální selhání ledvin, transplantace důležitých tělesných orgánů, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, meningitida, encefalitida, leukemie, diabetes mellitus (cukrovka) apod.

Náklady na léčbu

Díky stále dokonalejší medicíně naštěstí méně pacientů umírá a více přežívá. To s sebou ovšem přináší jiné riziko pro pacienty, a to finanční. Každá léčba něco stojí - ve velké míře zdravotní pojišťovny, ale stejně tak i pacienty. Lidé, kterým byla diagnostikována vážná nemoc, přejdou do stavu práce neschopných, čímž se sníží jejich příjem, ale vzrostou jejich výdaje, do kterých bude nově spadat nejen cestování k lékařům - specialistům, ale také zdravotní pomůcky a léky, v některých případech také úprava domácnosti.

Pojistěte si tedy riziko nemoci, a to společně s vaším životním pojištěním. Pojištění před onemocněním sice nikoho neochrání, ale dokáže finančně zajistit zbytek rodiny v těžkých chvílích, kdy lékaři potvrdí diagnózu onemocnění.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši pojistku.
  • Poradíme Vám s výběrem pojistky tak, aby skutečně maximálně kryla Vaši případnou nemoc.
  • V případě realizace pojistky nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovnu.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

Souhlasím s VOP *
Souhlasím se sdílením kontaktu *

Všechny položky označené * jsou povinné.