Pravděpodobnost, že někdy zemřete na srdečně-cévní onemocnění, je 1:2. Jistě, pravděpodobnost bude různá podle vašeho věku. A také třeba podle toho, jaký máte životní styl. Ale v každém případě je dobré ujasnit si, že infarkt i mrtvice představují skutečné nebezpečí.

Infarkt myokardu, forma ischemické choroby srdeční, je velmi závažné onemocnění srdce, jehož nejčastější příčinou bývá ucpání cévy, které způsobí náhlé přerušení dodávky kyslíku do srdečního svalu, v důsledku čehož začnou odumírat části svalových vláken. Tyto odumřelé buňky svalových vláken není lidský organismus schopen nahradit buňkami novými.

Zhruba čtvrtina pacientů na následky infarktu myokardu umírá a polovina z nich dokonce již do jedné hodiny od objevení počátečních příznaků! Přibližně každý čtvrtý přeživší pacient pak infarkt dostane opakovaně.

Vzhledem k závažnosti onemocnění je dále nutné u přeživších pacientů poměrně dlouhé, až tříměsíční období rekonvalescence, kterému předchází v průměru 6 dní trvající hospitalizace ve zdravotnickém zařízení.

Vhodné pojištění vám zajistí dostatek peněz nejen pro toto období pracovní neschopnosti, ale i na další případné náklady, aniž by došlo k ohrožení finančního standardu vaší rodiny.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši pojistku.
  • V případě realizace pojistky nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovnu.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

Souhlasím s VOP *

Všechny položky označené * jsou povinné.