Úraz se stane ve vteřině a následky mohou být na celý život. Riziko úrazu nehrozí pouze dospělým, ale také dětem. Na úrazy u nás každý rok umírá cca 250 dětí. Na každé smrtelné zranění připadá 10 dalších, které zanechávají trvalé postižení: ochrnutí, ztrátu zraku, sluchu, poškození mozku nebo zjizvení. Asi 40 tisíc úrazů ročně vyžaduje hospitalizaci, ambulatně ošetřených úrazů dětí je cca 450 tisíc každý rok.

Co hrozí našim dětem?

Dětské úrazové pojištěníMnohočetné zlomeniny, poranění hlavy, mozku nebo vnitřních orgánů následkem pádu, nebo dopravní nehody, popálení a opaření, úrazy dětí v kuchyni, úrazy způsobené zásahem elektrického proudu, tonutí a dušení, otravy a poleptání, pokousání psem - to vše hrozí našim dětem. Každé poranění samozřejmě bolí. Každý úraz má ale i značný dopad na psychiku dítěte.

Úraz může dětem přinést dlouhodobé zdravotní problémy. Častými jsou:

 • dlouhodobá bolest,
 • dlouhodobý pobyt v nemocnici,
 • snížená pohyblivost,
 • ztráta končetiny,
 • ztráta zraku, sluchu,
 • jizvy po popáleninách, opařeninách, poleptání,
 • nevratné poškození mozku.


Dále může dojít k narušení somatického i psychického vývoje, k narušení sociálního zařazení dětí (jizvy, deformace) apod.

Následky úrazů dítěte

Těžký úraz dítěte zasáhne samozřejmě i jeho nejbližší, jak psychicky, tak i ekonomicky a sociálně. Minimálně jeden rodič se musí o dítě starat, v případě trvalých následků i po celý život. Jsou potřeba speciální pomůcky, úpravy bytu, speciální péče, další účastnici rodiny se musí přizpůsobit změněné situaci. Každý úraz zasáhne až 10 lidí v okolí dítěte.

V případě těžkého úrazu nebo úrazu s trvalými následky náklady na léčení dosahují milionů korun.

Pojištění dětí zajistí finance na péči o zraněné dítě

Úrazy dětí na koleDle statistik se náklady na léčení těžce zraněného dítěte pohybují kolem 1 mil. Kč. A například léčení středně těžké popáleniny dělá něco kolem 2 mil. Kč. Díky úrazovému pojištění pro děti získáte jistotu, že neupadnete do finančních problémů při jejich péči po zranění.

Pojistění vám zajistí peníze na:

 • hospitalizaci a léčbu v řádu týdnů až měsíců,
 • nákladné operace (opakované operace),
 • následnou rekonvalescenci v řádu měsíců až let,
 • celoživotní péči o postižené dítě s trvalými následky.


Pojištění kryje nejen trvalé následky úrazu dítěte, ale také náklady na dlouhodobou i krátkodobou rekonvalescenci, tedy na nutnost, kdy jeden z rodičů musí zůstat u dítěte a celodenně o ně pečovat. Do pojistné události lze zahrnout i chirurgický zákrok nebo hospitalizaci v nemocnici.

Jak rozpoznat kvalitní pojištění pro děti?

Při hledání nejlepšího úrazového pojištění pro děti můžete narazit na nabídky, které se budou zdát neodolatelné. Přesto je vhodné si před podepsáním smlouvy pročíst všechny závazky, ke kterým se zavazuje pojišťovna a ke kterým se zavážete vy. Například pojistky, u kterých je silný důraz na spořicí složku, jsou značně nevýhodné. Nejen, že nenabízí krytí vážných rizik, ale nevyplatí se ani z hlediska spoření. Pokud chcete dítěti spořit, není rozumné to dělat prostřednictvím úrazového pojištění.

Základem dobré úrazové pojistky pro děti je krytí trvalých následků úrazu, a to ideálně ve výši alespoň 1 milionu korun. Dále by měla krýt riziko závažných nemocí, kde se doporučuje pojistná částka ve výši minimálně 500 tisíc korun.

Pojištění dítěte lze sjednat také v pojistce dospělého. Dítě vám pojišťovny pojistí za cenu od cca 200 Kč měsíčně podle rozsahu a nastavení pojistky. Rozhodně však neplatí pravidlo čím dražší, tím lepší. Vždy je třeba přihlížet k individuálním podmínkám smlouvy a nezapomínat na výluky z pojištění. Častými výlukami jsou například úrazy ze sportu.

U některých pojišťoven lze pojistit i vrozené vady dětí či získat dvojnásobné plnění za úraz způsobený o prázdninách. Jiné zase vrací část pojistného, pokud klient (dítě) nemá v daném roce úraz. Pojistná smlouva by měla být vždy sestavena dle individuálních možností a požadavků rodičů dítěte.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaše pojištění. Poradíme Vám s výběrem pojištění tak, aby bylo skutečně výhodné a krylo všechna důležitá rizika, která potřebujete. V případě sjednání vhodné pojistky nic neplatíte! Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovací společnost.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí.

Zavoláme Vám

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.