Snažíte se žít zdravě? Hlídáte si životosprávu, sportujete, nekouříte? Pak máte možnost využít zajímavých slev, jež některé pojišťovny nabízí. Nejedná se však o slevy ze zákonného zdravotního pojištění, ale o slevy ze životního pojištění, jehož sjednání je dobrovolné.

Slevy z pojistné částky pro nekuřáky

Některé pojišťovny (např. Allianz, Pojišťovna České spořitelny, Uniqa, Axa, Aegon aj.) nabízí slevu z pojistného pro nekuřáky. Kouření cigaret zvyšuje riziko téměř všech typů rakoviny, nejen rakoviny plic. Úmrtnostní tabulky také ukazují, že předčasná úmrtí víc postihují kuřáky, než nekuřáky. Proto se vybrané pojišťovny snaží tímto způsobem své klienty motivovat slevou z pojistného.

Podle čeho bude pojišťovna považovat člověka za nekuřáka, to si každá stanovuje ve svých vlastních podmínkách. Často je to klient, který před uzavřením životního pojištění nekouří 1 až 2 roky. Pokud klient začne (opětovně) kouřit, je povinen to pojišťovně nahlásit, čímž o slevu přijde. Pokud by to neoznámil a došlo by k pojistné události, pojišťovna by mu pak krátila výši pojistného plnění.

Kritéria, která určují výši slevy ze životního pojištění

Slevy na životním pojištěníVybrané pojišťovny určují výši slevy dle svých vlastních podmínek. Mezi kritéria, která ovlivňují výši slevy, se může řadit více ukazatelů, jako např. věk klienta, výše pojistné částky, zdravotní stav klienta s ohledem na vysoký krevní tlak či výši BMI (index tělesné hmotnosti, tzn. případnou obezitu). Pojišťovna může také slevu podmínit předepsáním pravidelných preventivních prohlídek u lékařů apod.

Existují také pojišťovny, které dávají slevu ze životního pojištění klientům, kteří jsou dárci krve.

Jak velkou slevu lze získat?

Výše slevy je opět různá a každá pojišťovna ji má stanovenou jinak. Sleva může činit 5 % pojistné částky, ale také krásných 25 %.

Kvalitní životní pojištění versus slevy

Koho by slevy nelákaly. Ovšem je třeba si uvědomit, že sleva není všechno. Mít životní pojištění s atraktivní slevou, ale přitom nedostačující, se může hodně prodražit. Proto je vždy potřeba zvážit především rizika a výluky, které dané životní pojištění nabízí.

Životní pojištění se sjednává proto, aby byli klient a především jeho rodina zajištěni pro případ, kdy se s klientem něco stane. Pojištění by mělo krýt propad v příjmech a životní úrovni rodiny. Životní pojištění by si tedy měli v prvé řadě sjednat živitelé rodiny. Zaměřit by se měli nejen na riziko smrti, ale také na úraz, vážná onemocnění, hospitalizaci, trvalé následky a invaliditu. Životní pojištění by také mělo krýt případné dluhy, jako např. hypoteční úvěr.

Výluky pojištění

I atraktivní nabídka životního pojištění se slevou pro zdravě žijící klienty má své výluky. Žádná pojišťovna například nekryje všechna závažná onemocnění. Často mezi výlukami najdeme poškození a nemoci pohybového aparátu, především zad.

Pojištěni rizika rakoviny pak velmi často vylučuje tzv. rakovinu/nádor in situ*.

* Jde o nádor zatím neinvazivní. Při detekci nádoru in situ může včasná léčba přinést plné uzdravení.

Nejlepší životní pojištění

Na internetu jsou k dispozici různé kalkulačky a srovnávače na to nejlepší životní pojištění. Avšak pozor! Tyto srovnávače porovnávají pouze cenu, ale ne kvalitu životní pojistky a už vůbec nezohledňují pojistné podmínky a výluky z pojištění.

Komplexní pojišťovací poradce přinese řešení

Komplexní pojišťovací poradce má dokonalý přehled a dokáže vám nabídnout pojistku přímo na míru dle vašich potřeb. Srovná nejen slevy ze životního pojištění, ale také podmínky a výluky daných pojišťoven. Pokud tedy nechcete šlápnout vedle, nechte si poradit od odborníka. Jen tak si zajistíte kvalitní a přitom výhodné životní pojištění.