Kde a jak hledat vhodného hypotečního – čili finančního poradce? V ideálním případě byste měli oslovit svého vlastního poradce, se kterým máte již letité výtečné zkušenosti. Pokud takového člověka nemáte, pak se vám jistě vyplatí výběr finančního poradce nepodceňovat.

Delší doba pátrání a výběr z více variant může ušetřit peníze i nervy

Bankovní poradce, kde má žadatel o úvěr vedený běžný účet, podá velmi jednostrannou nabídku. Přestože to může být odborník, těžko řekne, že jiná banka vychází lépe. O nabídkách i z jiných bank vás bude informovat jen komplexní finanční poradce.

Vsaďte na doporučení od svých známých, kolegů, rodiny, klientů a dalších lidí z vašeho okolí. Není nad osobní doporučení někoho, kdo už profesionála našel a má s ním dobré zkušenosti.

Pokud hledáte přes jiné zdroje (inzerce, internet…), všímejte si, jak se poradce chová na začátku komunikace. Pokud již na počátku přesvědčuje o potřebě něco rychle řešit a podepisovat – pryč od něj! Pokud se ptá a dotazuje, snaží se zjistit aktuální situaci a představu klienta o jeho možnostech a představách řešení, mohl by to být dobrý tip…

Kolik finanční poradce stojí?

Zdarma je nejčastější situace. Narazí-li klient na poradce „bezplatného“, je asi zbytečné platit za tyto služby peníze navíc… Poradci jsou placeni provizí od té banky, kterou si klient na základě předložení faktů vybere.

Co od poradce očekávat?

Výběr vhodné banky - na základě zadání a představ připraví propočty od jednotlivých ústavů, ze kterých vyplyne vítězná sestava, u které se pak případně licituje o dalších možných slevách.

Koncepční řešení – někteří poradci okolo hypotéky (krom precizního výběru financující banky) „nabalí“ různé další kombinace, kterými celý projekt vylepší a zlevní. Příkladem může být například Zrcadlová hypotéka. Další výtečnou službou může být promyšlená kombinace zástav a dalších spoludlužníků při nedostatečném LTV či bonitě.

Na co si dát pozor?

Pokud poradce řeší jen hypotéku, mějte se na pozoru při dodělávce dalších velmi důležitých skutečností, jako například konstrukci pojistky nemovitosti a následné vinkulace, včetně hlídání termínů a výše pojistných částek.

Řeší-li poradce jen úvěr a nezajímají ho vaše finanční rezervy (rezervní fond), vzdalte se od něj!

V období rostoucích sazeb by vám poradce měl nabídnout službu „Blokace úrokových sazeb“, tedy rezervace úroků na dobu dvou týdnů až měsíce (dle banky).


Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši hypotéku.
  • Poradíme Vám s výběrem toho nejlepšího hypotečního úvěru tak, aby byl skutečně výhodný nejen z pohledu úrokové sazby, ale i dalších poplatků.
  • V případě realizace hypotéky prostřednictvím nás nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou banku.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.