Jste živitel rodiny? Pak je pro vás důležité mít sjednané úrazové pojištění. Proč? Protože pokud se vám něco stane, vyplacené pojistné vám zajistí dostatek peněz na potřebnou rehabilitaci, na zaplacení hypotéky, nájmu, školného pro děti apod. Vaše rodina tak bude finančně soběstačná a bude mít dostatek financí na potřebné výdaje.

Volba rizik úrazového pojištění

Úrazové pojištění umožňuje pojistit se proti rizikům smrti, trvalých následků, invalidity, ale také pracovní neschopnosti či hospitalizace následkem úrazu.

Při volbě rizik a pojistných částek (viz níže) si uvědomte, že pokud pojistnou událost přežijete s trvalým a nevratným tělesným či jiným zdravotním poškozením, budete pro své blízké (i pro sebe samého) daleko dražší (finančně), než kdybyste zemřel/a. Tvrdá informace, ale taková je bohužel realita! Samozřejmě komentujeme pouze finanční, nikoli společenské a morální hledisko.

V případě, že vám úraz způsobil zdravotní komplikace natolik závažné, že vás OSSZ určí jako invalidního (dle závažnosti do jistého stupně invalidity), pak máte nárok na výplatu dané pojistné částky z daného stupně invalidity. Samozřejmě jen v případě, máte-li u pojišťovny daný stupeň invalidity sjednaný.

Výše pojistné částky

Při volbě výše pojistné částky si uvědomte, že například důsledkem invalidity je ztráta pravidelného příjmů ze zaměstnání a zároveň velmi vysoké náklady na bezbariérovou přestavbu domu, pořízení invalidního vozíku a dalších pomůcek, nebo náklady na péči ošetřovatele.

Máte-li úvěr, pojistná částka by měla pokrýt celý dluh + náklady na pohřeb + náklady na pokračování finanční životaschopnosti pozůstalých, kteří jsou na vašem příjmu závislí.

Úrazové pojištění - výše pojistnéhoNa trhu existuje spousta pojišťoven s nabídkou úrazových pojistek. Jejich nabídka se liší v tom, kolik která pojišťovna z úrazové pojistky vyplatí. K tomu slouží takzvané oceňovací tabulky, které si každá pojišťovna vytváří sama a údaje v nich pečlivě střeží. Pro vás jsou však tyto informace velmi důležité. Zajistit vám je dokáže komplexní finanční poradce.

Po každé výraznější životní změně (další narozený potomek, osamostatnění se vašeho dítěte atp.) či finanční změně (zvýšení platu, snížení příjmů, nový úvěr, splacení úvěru atd.) zkonzultujte úpravu vašeho pojistného krytí s vaším poradcem. Zavčas zjistěte výluky u vaší stávající pojistky a případně proveďte změnu.

Rozdíly mezi pojišťovnami

Každá pojišťovna si stanovuje výluky z pojištění a případnou čekací dobu (karenční lhůtu). Například některé pojišťovny plnohodnotně plní i v případě, že provozujete rizikové sporty (závodně i rekreačně). Jiné pojišťovny toto mají ve výlukách a v případě potíží nedostanete nic! Druhů takových výluk je hodně a každá pojišťovna si stanovuje své vlastní výluky.

Některá pojišťovna vám peníze z pojistky vyplatí ještě před ukončením léčby, jiná až po jejím ukončení, popřípadě od ní dostanete alespoň nějakou zálohu. Opět rozdíl, který může ovlivnit výběr vhodné pojišťovny.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

Rozdíly mezi pojišťovnami jsou opravdu velké a je potřeba k nim přihlížet při volbě vhodného úrazového pojištění. Proto neváhejte se na nás obrátit. Nabízíme:

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši pojistku.
  • Poradíme Vám s výběrem pojistky tak, aby skutečně maximálně kryla Vaši případnou nemoc či úraz.
  • V případě realizace pojistky nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovnu.
     

Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

Souhlasím s VOP *
Souhlasím se sdílením kontaktu *

Všechny položky označené * jsou povinné.