Beran (21.3. – 20.4.)

živel oheň, vládnoucí planeta Mars

 

Osoby narozené ve znamení Berana mají řadu kladných vlastností, jako jsou odvaha, cílevědomost, temperament, rozhodnost, iniciativa, nadšení, činorodost, sebedůvěra, přímost, bojovnost. Díky těmto vlastnostem jsou Berani skvělými obchodníky, realitními makléři nebo se úspěšně věnují oblasti financí. Protože jsou rozenými vůdci, často působí na vedoucích pozicích i v top managementu.

Bohužel v kombinaci s dalšími vlastnostmi, jako je přemíra egoismu, netrpělivosti, agrese, sobectví, arogance, bezohlednosti, hádavosti, tvrdohlavosti a až zbytečného lpění na drobnostech, se i tato pozitivní stránka charakteru a úspěchy v pracovní oblasti neblaze projevují na jejich zdraví.  

Jakými nemocemi trpí Berani nejčastěji?

Beran - charakteristikaBerany často trápí migrény, bolesti zubů, problémy s vlasy

Charakteristickým rysem Berana je tvrdá hlava a netrpělivost. Berani velmi často žijí ve velkém pracovním zápřahu, který jim brání dostatečně odpočívat a regenerovat tělo i duši. Velmi často je tak sužují problémy s vlasy, bolesti zubů, a především pak hlavy, které nezřídka mohou přerůst až v úporné migrény, které i tvrdou palici vyřadí z provozu na několik dní. 

Pozor na cévní mozkové příhody!

Společně s hlavou jim mohou časté problémy působit také záda a zvyšující se krevní tlak při stresových situacích. Díky vysokému krevnímu tlaku patří do skupiny osob se zvýšeným rizikem výskytu cévní mozkové příhody. Zvažte proto možnost pojištění proti těmto rizikům!

Snad vlivem vysokého tlaku nebo možná kvůli přehnané fyzické aktivitě je intenzivní přemýšlení u Berana často doprovázeno nejrůznějšími fleky a skvrnkami v obličeji. Přehnanou aktivitu a následné vyčerpání má Beran sklony řešit přísunem různých životabudičů, např. konzumací kávy a cigaret, které se neblaze podepisují na jeho celkovém zdravotním stavu.

Beran a nemoci

Berani trpí na záněty a problémy s ledvinami

U Berana se málokdy objevují chronické a dlouhotrvající nemoci. Pro osoby narozené v tomto znamení jsou typické spíše nemoci a záněty, které vznikají náhle. Mezi nejfrekventovanější zdravotní potíže a nemoci Berana patří určitě zánět trojklanného nervu, krátkozrakost, slábnoucí sluch, ušní šelesty, svalové křeče, vysoké horečky, různá krvácení, akné, ostré bolesti, závratě, nervozita, problémy s ledvinami, poruchy spánku a další.

Znamení BeranSmiřte se se svým sklonem k nehodám a úrazům

Berani trpívají na krvácivost z nosu, ať už vlivem úrazu, nebo samovolně. Ze své podstaty mají totiž Berani velký sklon k různým nehodám a úrazům, ať už se jedná o nejrůznější popáleniny, pokousání zvířetem, pořezání, zlomeniny nebo havárie. U autonehod má pak nejvyšší pravděpodobnost střetu kombinace Beran (viník) s Rakem (poškozený).

Berani jsou zkrátka až moc impulzivní a svým až nebezpečně proaktivním jednáním si často přivodí nepříjemné zranění. Zde je rozhodně na místě ohlídat si, aby ve vaší pojistce bylo zahrnuto i toto riziko.

Úrazy a autonehody u Beranů

Beranům často hrozí žaludeční vředy a deprese

Obecně to jsou také velmi neukáznění pacienti, kteří nečekají na ukončení léčby a jak je jejich „dobrým“ zvykem, do všeho se začnou vrhat po hlavě i s chátrající tělesnou schránkou. Díky svému stylu života, impulzivnosti a přesvědčení o své neporazitelnosti a dokonalosti podléhá Beran velmi rychle depresím v plné síle a jeho jednání často způsobuje konflikty a katastrofy. Tvrdě jde za svými nápady a ideály a velmi zřídka si uvědomuje, že to přehání. Často pak jeho snaha a obrovské psychické vypětí negativně dopadá na jeho zdraví ve formě střevních potíží, žaludečních vředů a jiných chronických problémů se žaludkem a nervového zhroucení. I tato rizika proto zvažte ve své pojistce.

Berani a sklony k depresím

Berani a jejich profese

Berani jsou dobrými sportovci, kaskadéry, obchodníky, řezníky, potápěči, kováři, elektrikáři, svářeči, mechaniky a podobně. Nesnášejí rutinní práce a detailní úkony.

Berani by se rozhodně měli vyhýbat psychicky náročným profesím s vysokou mírou pracovní zátěže. Nevhodné pro ně jsou manažerské pozice, které nedovolují práci delgovat, a to především profese psychologů a psychiatrů, onkologů, záchranářů, ale také např. kriminalistů.

Berani by měli přibrzdit a přestat řešit malichernosti. Měli by začít více přemýšlet o svých rozhodnutích ať už v rovině osobního života, nebo toho pracovního. Aby jejich duše i zdraví dobře prosperovalo, potřebují dostatek pohybu a vydatného spánku.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Býci trpí na bolesti šíje Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění