Kozoroh (22. 12. – 19. 1.)

živel země, vládnoucí planeta Saturn

 

V dětství jsou Kozorozi velmi často nemocní. S přibývajícím věkem však nabývají na síle a odolnosti a v průběhu života se těší obvykle vitalitě a dobrému zdraví, které dlouhodobě podpoří i dobrá psychická pohoda. Trpí-li Kozoroh pesimistickou a špatnou náladou, jeho oslabený organismus častěji napadají nemoci.

Jakými nemocemi trpí Kozorozi nejčastěji?

Kozorohy trápí nemoci pohybového aparátu

Zjevnou slabinou osob narozených ve znamení Kozoroha je kompletní pohybový aparát, zejména pak páteř a kolena. Měly by tak v rámci prevence důsledně dbát na dostatečný přísun vápníku a pravidelně posilovat kosterní svalstvo. I tak se u nich často mohou objevovat nemoci spojené s postižením kostí a kloubů.

Často také trpí na problémy se srdcem a krevním tlakem. Mají sklony k revmatismu, nachlazení a různým kožním alergiím.

Disponují vytrvalostí a životním potenciálem, díky kterému se dožívají až výjimečně vysokého věku.

Pozor na stres!

U Kozorohů se často setkáváme s velmi citlivou pokožkou, která reaguje na sebemenší psychické vypětí, ale také např. na kořeněná jídla, která mají kozorozi velice rádi.

Z nervů se kozorohům mohou projevovat různé alergie, olupování kůže, nadměrné pocení zvětšenými póry, akné a ekzémy. Časté jsou u nich problémy se žaludkem z těžce stravitelných jídel a psychického vypětí. Kvalitu vlasů pak ovlivní úzkosti, díky nimž se u kozorohů objevuje ve větší míře i infarkt myokardu. Zde je rozhodně na místě nepodléhat stresu a zároveň uzavřít vhodné pojištění proti tomuto riziku.

Kozorozi a nemoci

Kozorozi mívají potíže se zuby a trpí na alergie

Bez ohledu na pečlivost ústní hygieny, mají kozorozi buď skvělý a zářivý chrup, nebo trpí velkou kazivostí zubů a jinými neduhy ústní dutiny.

Protože Kozorozi jsou velmi ambiciózní a odhodlaní, někdy zbytečně riskují. Měli by si dávat pozor a pečlivě uvážit, do čeho se pustí, fyzickou zátěž pak nemusí totiž unést jejich křehké kosti.

Úrazy a autonehody u Kozorohů

Znamení KozorohaMají sklony k angínám, nejrůznějším alergiím a objevují se u nich i chronické dýchací potíže. Strašákem je v jejich případě i roztroušená skleróza a křečové žíly. V mládí bývají často nemocní a následky si pak často mohou nést celoživotně.

Kozorozi mají sklon k fanatismu i tvrdohlavosti, někdy bývají citově chladní a lakomí. Někdy jsou možná trochu tvrdohlaví, ale veskrze to jsou hodní a jemní lidé, kterým se nemusíte bát svěřit a můžete jim důvěřovat.

Kozoroh ale také umí být skvělým manipulátorem. Posílí vám sebevědomí a využije vaší domýšlivosti a žárlivosti ke svému prospěchu. Často potlačí vlastní ješitnost, aby dosáhl vlastních cílů. Má smysl pro povinnost a silné ambice a nebojí se náročných a zdánlivě nesplnitelných cílů.

Jaké sklony k depresím mají Kozorozi?

Kozorozi a jejich profese

Kozorozi se hodí do velkých podniků a státní správy. Mohou pracovat například jako bankéři a ekonomové, statistici, architekti, vědci, státníci, politici, auditoři, archiváři, inspektoři, vojáci, na své si přijdou i jako politologové nebo historici.

Kozorozi milují stoupání po kariérním žebříčku.

Vyhnout by se kozorozi měli profesím, ve kterých se pracuje s vibrujícími nástroji a zařízeními. Tyto nástroje mají neblahý vliv na jejich křehké kosti a klouby.

Je to vůdčí typ osobnosti, která jde ráda vzorem všem ostatním. Jsou to výborní bankéři nebo realitní makléři. Rádi si organizují svoje finance a plánují trávení volného času. Kozorohům prospívají masáže a reflexologie. Měli by jíst pestrou a vyváženou stravu s absencí soli, pobývat na horách a nosit dostatek teplého oblečení. Pokud dbají na zdravý životní styl s dostatkem pohybu, budou i v pokročilém stáří svěží a čilí. Velmi dobře jim také prospívá čerstvý vzduch a tolerance životního partnera.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Býci trpí na bolesti šíje Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Berani trpí na bolesti hlavy
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění