Váhy (23.9. – 21.10.)

živel vzduch, vládnoucí planeta Venuše

 

Osoby narozené v tomto znamení velmi citlivě reagují na tělesnou a psychickou disharmonii. Špatně zvládají stresové situace a nerovnováhu. Potřebují pohodu a klid v soukromém i pracovním životě. Někdy mají sklony až příliš pitvat situaci a své problémy si tím zbytečně prohlubují. Následkem toho se potýkají s nevyrovnaným imunitním systémem a depresemi.

Jakými nemocemi trpí Váhy nejčastěji?

Váhy trpí na potíže s ledvinami a cukrovku

Slabým místem je pro ně zejména oblast páteře, močového měchýře a ledvin. Trpívají přílišným zavodněním, otoky končetin, selháváním ledvin a nadměrným močením.

U osob narozených ve znamení Vah se také často vyskytuje cukrovka a nejrůznější problémy se mohou objevit i v oblasti vyměšovacích orgánů. Pokud osoba narozená ve znamení Vah špatně zvládá stres, mohou se u ní ve zvýšené míře projevit bolesti páteře.

Slabinou osob narozených ve znamení Vah je také v obecném měřítku trávicí ústrojí, a především pak oblast střev. Často je tak sužují vleklé průjmy nebo naopak zácpy.

Nezřídka se u nich objevují problémy se štítnou žlázou a ženy hůř snáší období menstruace. Souvisí to s jejich psychikou, výrazněji se u nich projevují výkyvy nálad a bolest podbřišku.

Bolesti zad a potíže s páteří

Váhy mají zvýšenou citlivost kůže, často se u nich projevují nejrůznější záněty a jiné kožní neduhy. Velkou bolest jim způsobuje oblast beder, často trpí vyhřezlou plotýnkou nebo ischiasem. Zvažte proto možnost pojištění rizik, které souvisí s pohybovým aparátem!

Další nemoci a zdravotní neduhy Vah přímo souvisejí s konzumací velkého množství sladkých pokrmů a cukrovinek.

Váhy a nemoci

Váhy by se měly vyhýbat stresovým situacím

Jsou-li osoby narozené ve znamení Vah v psychické pohodě a stres není příliš velký, dokážou zvládat situaci s přehledem a svůj klid přenáší i na ostatní. Přeroste-li ale stres únosnou mez, Váhy se přestávají ovládat a jednat pragmaticky a začíná se u nich projevovat panika. Váhy by se tedy ze své podstaty měly vyhýbat stresově náročným a vypjatým situacím.

Váhy a sklony k depresím

Váhy - úrazy a autonehody

U těchto osob se také zásadním způsobem projevují na celkové kondici a pracovním výkonu problémy i napjatá atmosféra doma a v partnerském životě.

Váhy - nejčastější profeseVáhy by se měly vyvarovat přílišné konzumace slaných pokrmů, octa, citrusových plodů a pokrmů s umělými přísadami. Také by měly omezit pití kávy a vyvarovat se požívání alkoholických nápojů. Vhodné a prospěšné pro jejich zažívání jsou jablka, hrušky, různé ořechy a med. Také příliš sportování jim nesvědčí, ideální jsou pro ně procházky na čerstvém vzduchu a sportovní masáže.

Váhy a jejich profese

Váhy jsou díky svým vlastnostem a schopnostem výbornými vůdci. Budou-li pracovat pilně a tvrdě, úspěch se jistě brzy dostaví. Protože patří mezi sociální znamení, prospívá jim práce ve skupinách. Protože většina Vah je hodně upovídaná, uplatnění nachází na pozicích, kde je nutné často a hodně komunikovat. Jsou to ideální diplomaté nebo státní úředníci. Na takových pozicích mohou velmi dobře uplatnit své vlohy pro diplomacii, eleganci, spravedlnost a rovnoprávnost.

Konkrétní profese, které jsou pro váhy vhodné, jsou např. profese grafika, ilustrátora, bytového designera, vizážisty, kadeřníka, právníka, soudce, diplomata, vyjednávače, maskéra, obchodníka s uměním, plastického chirurga a dermatologa, sochaře nebo fotografa a další. Těší je kreativní práce.

Váhy rovněž disponují taktem i logickým myšlením. Často se však u nich setkáváme i s lichocením, koketérií, domýšlivostí a zejména nerozhodností. Pokud půjdete s typickou Váhou nakupovat, obrňte se trpělivostí a zajistěte si volno na hodně dlouhou dobu, zmíněná nerozhodnost se totiž projevuje zejména při nakupování.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Berani trpí na bolesti hlavy
Býci trpí na bolesti šíje Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění