Ryby (19.2. – 19.3.)

Živel voda, vládnoucí planeta Neptun

 

Osoby narozené ve znamení Ryb jsou nejslabší v kojeneckém období. V dětství trpívají pomalejším metabolismem a většinou nepatří mezi zrovna silné a odolné jedince. Jejich pomalý metabolismus může způsobovat nekvalitní spánek a následně i malátnost. Je u nich tedy žádoucí více a častěji odpočívat, aby vyrovnaly spánkový deficit. Náchylnost k nemocem mají pak v dospělosti celkově mírně pod průměr.

Jakými nemocemi trpí Ryby nejčastěji?

Ryby může potrápit srdce

Ryby se často potýkají se srdeční arytmií a mohou být psychicky labilnější. Jsou pro ně typické občasné výkyvy nálad. Mívají potíže s nervovým systémem a reflexy.

Příliš v životě neriskují, protože se bojí zklamání. Mají sklon si věci až příliš idealizovat, a pokud se podívají se na svět bez růžových brýlí, může to u nich vést k velkému zklamání a frustraci. Ve zvýšené míře podléhají různým zdravotním komplikacím v důsledku oslabené imunity. Buď jsou jejich velkou slabinou chodidla a prsty na nohou, nebo se vyznačují abnormální pružností až nezničitelností.

Velmi časté potíže mají i s otoky a ve zvýšené míře se u nich projevují alergické reakce na léky nebo drogy. Jejich slabinou jsou také náchylné kyčle, trápívají je bolesti v kříži, častěji se u nich vyskytují také zápaly plic a chřipky, které nemají naštěstí nijak zvlášť dramatický průběh. Objevuje se u nich i revmatismus a nádorová onemocnění.

Ryby a nemoci

Ryby trpí na psychosomatická onemocnění

Má-li některé znamení dispozice pro psychosomatická onemocnění, pak to jsou právě Ryby. Měly by se tedy udržovat v dobré psychické pohodě a nezatěžovat tělo i duši náročnými extrémy a stresy, které by mohly podnítit vznik depresí. Aby byly Ryby zdravé, musí být v klidu a pohodě a nepřejímat starosti jiných na svou hlavu. Ryby totiž až příliš často vydávají cennou energii na pomoc blízkým a známým, ať už ve formě materiální, nebo duševní pomoci. Cizí problémy pak představují velkou zátěž pro poměrně křehký organismus Ryb, naštěstí nemívají vyšší sklony k depresím. Přesto by ve vypjatých situacích měly šetřit energií a vyvarovat se zejména sedativům, různým stimulujícím látkám, únavě a stresu.

Jaké sklony k depresím mají Ryby?

Ryby a úrazy

Ryby mají tendence si často vsugerovat nemoc a tím si ji i přivolat. Jejich problematické nohy často trpí na plísně, puchýře, otoky a kuří oka. Nezdravé stravovací návyky mohou vést k problémům s játry a se zažívacím ústrojím.

Co se týče množství úrazů a nehod, nevyčnívají Ryby z průměru, oproti ostatním znamením.

Úrazy a autonehody u Ryb

Ryby - nejčastější profeseRyby a jejich profese

Nejlépe jim vyhovuje zaměstnání, kde mohou plně využít a rozvinout svou tvůrčí povahu a potenciál. Jsou to výborní právníci, veterináři, architekti, sociální či charitativní pracovníci. Jsou také skvělými zdravotníky, lékaři, učiteli, psychology a poradci, terapeuty, hudebníky, animátory, pracovníky v reklamě, farmaceuty a homeopaty, potápěči a plavčíky, charitativními pracovníky.

Aby tyto osoby byly spokojené, musí vědět, že dělají správnou věc. Peníze nejsou pro Ryby zásadní, motivaci nachází ve svých snech a tužbách. Pokud ovšem představují jediný prostředek, jak dosáhnout vymezených cílů, zajistí si Ryba jejich dostatek.

Ze záporných vlastností osob narozených ve znamení Ryb můžeme zmínit sebeobětování, přetvářku, nesamostatnost, ovlivnitelnost a lenost. Ryby jsou ale také neobyčejně citlivé, intuitivní, soucitné, oddané, spolehlivé a obětavé.

Vodnímu znamení prospívá voda nejen na pití a suché teplé podnebí. Obecně by Ryby měly hodně pít a udržovat si nohy v teple. Je vhodné se vyhýbat nekvalitní nebo nepohodlné obuvi a dlouhému stání i sezení.

 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Býci trpí na bolesti šíje Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Berani trpí na bolesti hlavy