Štír (22.10. – 21.11.)

živel voda, vládnoucí planeta Pluto

 

Osoby narozené ve znamení Štíra jsou obvykle silnými jedinci, kteří nejsou náchylní k onemocněním. Někdy ale mají až příliš mnoho energie a řešit zdravotní problémy je pro ně zbytečné. Pokud onemocní, snaží se vše urychlit a léčbu často nedotáhnou do konce. I přes tento povahový rys se jim velmi často daří vlastní vůlí a silou skutečně urychlit proces uzdravování.

Jakými nemocemi trpí Štíři nejčastěji?

Znamení ŠtíraŠtíři trpí často na pohlavní choroby

V obecné rovině je Štír komplikované znamení, u něhož se často objevují problémy močových cest, a žije-li nezřízeným pohlavním životem, měl by důsledně dbát na používání kondomu a také zvážit pravidelné testování, protože Štíři jsou velmi náchylní na pohlavně přenosné choroby.

Štíři mají vynikající regenarační schopnosti

U Štírů se také často objevuje ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou). Dále trpí na časté krvácení z nosu a problematickými oblastmi jsou i záda, nohy, hrdlo, konečník a prostata. Problémy mohou souviset přímo s vylučováním, kdy velmi často trpívají průjmy nebo naopak zácpou.  

Štíři také trpívají na bolesti hlavy, nejrůznější infekce a horečky. Na pozoru by se měli mít i před cukrovkou.

Málokdy podlehnou nemoci, pokud ale ano, bývá to zpravidla vážná choroba. Jejich výsadou je pevná vůle, odolnost a schopnost až neuvěřitelné regenerace, která jim umožní zvítězit i nad opravdu závažnými onemocněními. Dokážou se uzdravit i v případě velmi malé, téměř až nulové prognózy na zotavení, kdy lékaři jen smutně kroutí hlavou. Štíři jsou odhodlaní bojovníci, které jen tak něco nezlomí. Pro jejich rekonvalescenci a plné uzdravení je důležitý odpočinek, vnitřní klid a rovnováha. Pro vnitřní klid proto není od věci sjednat si pojištění pro případ závažného onemocnění.

Štír a nemoci, úrazy

Pozor především na úrazy!

Časté u nich mohou být i úrazy, různá sportovní zranění a sklony ke vzniku křečových žil. Zvýšenou pozornost by také měli věnovat stavu štítné žlázy, játrům, děloze, potním a endokrinním žlázám.

Ženy narozené ve znamení Štíra mají často problémy s početím a v těhotenství i s jeho průběhem a porodem. Musí se často potýkat s velmi nepříjemně bolestivou menstruací.

Úrazy a autonehody u Štírů

Štír - charakteristikaToto znamení by se mělo vyhýbat ohni, výbušninám, škodlivým výparům a radiaci. I tak mnoho Štírů riskuje každodenně své životy a zdraví při výkonu nebezpečného povolání zaměřeného na některou z uvedených oblastí. Jsou to houževnatí a odvážní jedinci, kteří umí projevit soucit a dokážou být trpěliví a věrní.

Disponují také řadou negativních vlastností, které dotváří celkový charakter a povahu každého jedince. Umí se přetvařovat, jsou bezohlední a pomstychtiví. Jsou také velmi žárliví a mohou mít sklon k obsedantním poruchám. Nechá-li se Štír unést svými negativními pocity, pak planeta Pluto, která Štíry ovládá, může narušit křehkou rovnováhu reprodukčního a hormonálního systému Štíra. Ženy pak mohou mít problém i s bolestivou a nepravidelnou menstruací, jak je uvedeno výše.

Jaké sklony k depresím mají Štíři?

Štíři a jejich profese

Štíři bývají dobrými psychology, psychiatry, chirurgy a patology, vědci, zpravodajci, exekutory, krizovými manažery, politiky, vojáky, policisty, hudebníky a herci nebo pracovníky v pohřebnictví.

Osoby narozené ve znamení Štíra preferují soulad a spokojenost v sexuálním životě a prospívá jim pohyb na čerstvém vzduchu a meditování. Potřebují také dostatek odpočinku a vnitřní vyrovnanost.

 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Býci trpí na bolesti šíje Berani trpí na bolesti hlavy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění